ЛУДИЛО НА КАМП НОУ: Мајсторија Месија из КОРНЕРА за 700. гол у каријери! Досуђена четири ПЕНАЛА, уз аутогол (ВИДЕО)

30.06.2020. 22:44 17:13
СрбијаДанас
FK Barselona
ФК Барселона / Извор: Профимедиа

Жестоко је било у Каталонији.

Барселона је довела у питање одбрану титуле, после новог кикса, овог пута на Камп Ноу. Шампион је у великом дербију ремизирао против Атлетико Мадрида (2:2), а жесток фудбал пун мајсторија могао се видети на самом почетку меча.

Злата вредни САВЕТИ: Како да промените живот за седам дана

БАЈЕРН ЈЕ ОВОМ БОМБОМ ЗАВРШИО ПРЕЛАЗНИ РОК: Звезда Манчестера НАПУШТА Етихад (ВИДЕО)

ЛУКА ТРЕНИРАО: Зидан се ОБРАДОВАО, Јовић ЕКСПРЕСНО у акцији (ФОТО)

У 12. минуту меча је Лео Меси невероватно упутио лопту из корнера која је на свом путу кроз ноге прошла Дијегу Кости и дотакнувши га, завршила у мрежи Атлетика.

Наравно, ово није значило да ће се екипа Дијега Симеонеа предати. Јорганџије су биле упорне у свим налетама, и тако у једном од продора изборили једанаестерац. Који је извео Саул. Уследила је одбрана Барсиног голмана Стегана али је једанаестерац, на несрећу каталонаца, морао да се понови.

Овога пута Саул је био прецизан и изједначио на 1:1.

Већ на старту другог полувремена, у 50. минуту, досуђен је трећи од четири пенала на овом мечу. Фелипе је био неопрезан у свом шеснаестерцу, па најбољи играч и капитен Барсе Лео Меси није пропустио прилику да донесе ново вођство свом тиму - 2:1 и постигне јубиларни 700. гол у каријери! Аргентинац је сјајно извео паненку и надмудрио Облака.

Само 12 минута касније, гости су добили трећи пут прилику да шутирају са "беле тачке". Груб старт Семеда, судија Ернандез је окарактерисао као најстрожу казну. Сигуран по други пут са 11 метара био је Саул, али је голман Барселоне овог пута лопту "имао на руци".

До краја меча није било промена, па се Барселона новим киксом још више удаљила од Реала, који има утакмицу мање против Хетафеа. Уколико Мадриђани забележе победу у том дуелу, отићи ће на четири бода више, а до краја Ла лиге предстоји још пет кола.