ЛУДИЛО НА ВЕМБЛИЈУ: Ово полуфинале ФА Купа ће се памтити деценијама

21.04.2024. 19:38
Mančester junajted  - Koventri
Манчестер јунајтед - Ковентри / Извор: Танјуг/АП Пхото/Аластаир Грант

Полуфинале енглеског ФА купа између Манчестер јунајтеда и Ковентрија одиграног на Вемблију памтиће се много дуго.

Победник је Манчестер јунајтед, али ко је гледао сусрет, а није фан великог клуба сигурно је остао тужан што Ковентри неће заиграти у финалу.

Водио је Јунајтед 3:0 до 71 минута и изгледало је да неће бити узбуђења. Повели су преко Скота Мектоменија у 23. минуту и Харија Мегвајера у надокнади, а када је одмах почетком другог дела, у 58. минутуБруно Фернадеш постигао трећи деловало је да је готово.

Играчи Ковентрија су тада кренули и петом минута надокнаде да стигну резултат и одведу овај полуфинални дуел у продужетке.

Прво је Елис Симс у 71. минуту смањио заостатак, Калум О'Хара је унео нервозу у одбрану "црвених ђавола" у 79., а Хаџи Рајт их је шокирао голом са беле тачке у петом минуту надокнаде.

После погођене пречке са обе стране изгледало је да ће пенали, али успео је Ковентри преко Виктора Торпа у 121. минуту, да стигне до поготка, али је судија поништио гол након сигнализације из ВАР собе. Био је негде око 10 до 15 mm у офсајду.ћ

Манчестер је отворио пенал серију, а први извођач, Каземиро, није био прецизан. За Кавентри је шутирао Рајт и погодио, док је са друге стране у другој серији био прецизан и Далот. погађали су Торп и Ериксен, али је Онан одбранио шут Охару. Потом је Фернандес савладао Колинса, а Бен Шиф је испао трагичар. Победу и пласман у финале ФА купа, Јунајтеду донео је Хојлунд.

Луда и незаборавна утакмица, а нимало мање занинмљвио очекујемо финале где ћемо гледати дерби Манчестера 25. маја.