ЛУДНИЦА У ВИНДИШГАРСТЕНУ: Није било голова на Звездином мечу, а онда ЧЕТИРИ за десет минута (ВИДЕО)

01.07.2019. 19:49
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Сјајна завршница.

Црвена звезда је на последњој припремној утакмици у Виндишгарстену савладала аустријског друголигаша Блау Вајс из Линца резултатом 2:1. Иако је већи део утакмице прошао без голова, фудбалери су се распуцали у самој завршници. Најпре је Вељко Симић у 78. минуту донео предност црвено-белима, а само три минута касније прецизан је био Лоренцо Ебисилио. Убрзо је Мехмети затресао мрежу шампиона Србије, али је потом Вулић у 88. минуту поставио коначан резултат.

СА ЛИЦА МЕСТА: Пљушти киша у Аустрији, а ево колико навијача је дошло да подржи Црвену звезду (ФОТО)

ЗВЕЗДАШИ, ПАЖЊА: Почиње продаја сезонских улазница (ФОТО)

НИЈЕ ПРИЧАО САМО О ТЕРЕНУ: Терзић о новом селектору Србије, Савићевићу, дугу, афери са намештањем...

Детаљан извештај првих 45 минута прочитајте ОВДЕ. На почетку другог полувремена Владан Милојевић је направио нову измену и на терен је послао Александра Станковића уместо Николе Васиљевића.

Добру шансу после 13 минута игре у другом делу имао је Никола Крстовић који је шутирао са ивице казненог простора, али голман Блау Вајса је добро интервенисао.

У 69. минуту утакмице прве минуте у црвено-белом дресу одиграо је Хозе Алберто Кањас који је заменио Горана Чаушића, а на терен је ушао и Југ Станојев уместо Николе Крстовића.

Највећу прилику у дотадашњем делу утакмице пропустио је Алекса Вукановић у 77. минуту. Тада је офанзивац црвено-белих остао сам на петерцу одакле је главом шутирао преко гола после центаршута Вулића.

Ипак, само минут касније шампион Србије је дошао у вођство преко Вељка Симића који је маестрално реаговао после додавања Вулића и послао је лопту у мрежу.

Права бомба уследила је у 81. минуту, када је Лоренцо Ебисилио са нешто више од 20 метара после додавања Симића погодио малу мрежу и тако удвостручио предност.

Само четири минута касније наду Аустријанцима вратио је Мехмети који је матирао Станковића, након што је изашао сам испред њега. У међувремену игру је напустио Алекса Вукановић, а заменио га је Жељко Гаврић.

Ипак, коначних 3:1 поставио је Милош Вулић у 88. минуту утакмице када је са леве стране затресао мрежу екипе из Линца после додавања Ебисилија.