ЈУНАК 21. КОЛА СУПЕРЛИГЕ: Лука Стојановић (ФК Чукарички)

20.02.2024. 14:01
Junak kola
Јунак кола / Извор: Shutterstock

Свега десетак минута на терену било му је довољно да постигне победоносни погодак.

Одиграно је 21. коло Суперлиге Србије. Публика је на теренима широм Србије видела укупно 22 поготка, а ни један меч није завршен без голова. Највише је виђено у малом београдском дербију у којем је Партизан са 5:2 савладао ИМТ. Екипа Црвене звезде славила је на увек тешком гостовању у Новом Пазару, тако да ће шампионска трка за бодове у Суперлиги из кола у коло бити све занимљивија.

Човек са две десне ноге: Данас је преминуо од срчаног удара, а имао је једну способност коју НИ ДАНАШЊИ фудбалери не успевају да савладају (ВИДЕО)Andreas Breme

Неочекивани проблем за Црвену звезду: Постоје два решења и ОБА СУ НЕПОВОЉНАVladan Milojević, FK Crvena zvezda

Неочекивани проблем за Црвену звезду: Постоје два решења и ОБА СУ НЕПОВОЉНА

СРПСКИ МУРИЊО ОСТАО БЕЗ ПОСЛА: Растали се Јанковић и КинезиAleksandar Janković

СРПСКИ МУРИЊО ОСТАО БЕЗ ПОСЛА: Растали се Јанковић и Кинези

Иако је из кола у коло све теже преломити и изабрати јунака, овога пута то је дефинитивно био фудбалер Чукаричког Лука Стојановић. Изабраници Гордана Петрића су на Бановом брду после преокрета савладали Железничар.

Гости су повели голом Гргића али су до краја сусрета, домаћи играчи успели да изједначе а онда и преокрену резултат и сва три бода упишу на свој конто. Изједначење Чукаричком донео је Марко Доцић, а онда је тренер Петрић у 80. минуту направио како се касније испоставило кључну измену, на терен је послао Луку Стојановића.

Luka Stojanović
Лука Стојановић / Извор: МН Press

Посче свега осам минута у игри, након асистенције Ергелаша, Стојановић је затресао мрежу гостију и како се неколико минута касније испоставило поставио коначан резултат сусрета на Бановом брду.

Када је нападач Чукаричког у питању заиста је непотребно трошити речи с обзиром на то да је он и те како од раније познат истинским љубитељима најважније споредне ствари на свету.

Дете је Партизана, али пошто у тиму из Хумске није добио прилику да се докаже у првом тиму, фудбалски пут га је даље водио у Португал, Кипар, Белгију, Аметику и Саудијску Арабију, а током прошле зиме је по други пут обукао дрес тима са Бановог брда.

У наредном колу пред екипом Чукаричког је изузетно тешко гостовање с обзиром на то да их очекује дуел са Црвеном звездом, док ће Партизан гостовати Раднику.