СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Сале КАПИТЕН са пенала ПОГУРАО Партизан у Шапцу (ВИДЕО)

05.11.2017. 12:46
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели уписали пету узастопну победу.

Фудбалери Партизана славили у претпоследњем мечу 16. кола Суперлиге на терену Мачве (3:1). После убедљиве победе на отварању првенства у Хумској, када су црно-бели испратили Шапчане са шест лопти у мрежи (6:1), очекивало се да ће Ђукићев тим лако одрадити посао и забележити пету победу заредом, међутим, домаћин се представио у далеко бољем издању.

РАТНИЦИ ДОБИЛИ ДЕНВЕР, ДУРЕНТ ОДУШЕВЉЕН СРБИНОМ: О Јокићу само бираним речима (ФОТО)

НАПРАВИЛЕ УВЕРТИРУ ЗА МУШКЕ КОЛЕГЕ: Одигран женски кошаркашки дерби

Мачва је ушла агресивно у меч, и то се домаћину исплатило у 37. минуту када су стигли до вођства. Опасан напад Шапчана текао је од Бојана Матића, несуђено појачање Партизана из 2013. године, стуштио се ка голману Стојковићу. Стигао га је Евертон и фаулирао, а још један бивши играч црно-белих Младен Лазаревић ефектно извео „слободњак“ и донео предност Шапчанима.

Партизан је у наставку појачао ритам и већ на старту другог дела изједначио. После центаршута Вулићевића, најприсебнији је у шеснаестерцу био Тавамба и постигао нови гол!

Кренули су још жешће црно-бели потом, стезали обруч око гола Мачве и стварали прилике. Успели су да направе резултатски преокрет. За то је заслужан Данило Пантић, који је изнудио пенал, па су капитен Илић са пенала и Јовановић у финишу меча ипак успели да донесу Парном ваљку 39 поен и на бод приђу Црвеној звезди, која своју утакмицу игра од 17 против нишког Радничког.

МАЧВА ВОДИ: Бивши играч Партизана убио ПАУКА у Стојковићевим РАШЉАМА (ВИДЕО)

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Партизана гостују Мачви у Шапцу, у 16. колу Суперлиге Србије. Тренер црно-белих Мирослав Ђукић враћа се у град где је почео блиставу фудбалску каријеру.

Шампион Србије долази на стадион поред Саве са четири везана тријумфа. До данашње утакмице, црно-бели су славили на три гостовања: Борац у Чачку и Земун (по 2:1), Радник у Сурдулици и Бачку пред својим навијачима (оба пута 3:1).

Дешавања из минута у минут можете да пратите на порталу Србија Данас

ЂУКИЋ ПРЕСЕКАО: Са ОВОМ једанаесторицом Партизан ОСВАЈА Шабац! (ФОТО)

ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА У ШАПЦУ: Ђукић причао о тактици, а Аничић о стварима против којих се НЕ МОЖЕ

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

89. минут - Нови гол за Партизан! Ђорђе Јовановић се одлично снашао, ушао у шеснаестерац са десне стране и дефинитивно решио питање победника, после додавања Пантића поставивши коначних 3:1.

87. минут - Жути картон за Стојковића.

85. минут - ГОООООООЛ! Партизан води! Капитен Саша Илић је погодио за преокрет Партизан - 2:1! Голман Филиповић кренуо је на праву страну, али није успео да заустави силовити ударац.

84. минут - Пенал! После прекршаја над Пантићем Ужичанин Ђокић показао је на белу тачку.

81. миинут - Митровићу жути картон после фаула над Арснеијевићем. Лазаревићев је поново покушао да изненади Стојковића, али је голман Партизана одлично одраговао и одбранио његов шут.

80. минут - Зоран Тошић по земљи млако шутирао у Филиповића.

79. минут - Тошићев центаршут изблокирала је одбрана Мачве.

78. минут - После гола Тавамбе без изразитих прилика на обе стране.

75. минут - Центаршут Вулићевића избио Лазаревић и отклонио опасност.

72. минут - Жути картон за Адамовића.

71. минут - Јанковић је непрецизним шутем поред гола завршио утакмицу. Замениће га Данило Пантић.

68. минут - Фаул Јанковића над Гаврићем. Слободан ударац за Мачву на средини терена.

65. минут - И Ђукић мења. Уместо Ожеговића ушао је Ђорђе Јовановић.

63. минут - Измена у Мачви. На терену је Гаврић уместо Гемовића.

59. минут - Нова шанса за Партизан. Јанковић је шутирао са 25 метара поред гола.

56. минут - Жути картон за Лазаревића, после фаула над Тавамбом.

54. минут - ГООООООООООЛ! Партизан је изједначио! Тавамба је искористио центаршут Вулићевића и постигао нови гол, вративши црно-беле у игру - 1:1.

52. минут - Шанса за Партизан. Тражили су црно-бели пенал, после прекршаја над Тавамбом, али се Ђокић није огласио.

47. минут - Матић је поново био у шанси, у шеснаестерцу је шутирао, а Стојковић одлично интервенисао.

46. минут - Прва измена у Партизану. Уместо Марка Јевтовића на терену је капитен Саша Илић.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ.

ЗАВРШЕНО ЈЕ ПРВО ПОЛУВРЕМЕ.

42. минут - Жути картон за Ивића.

41. минут - Зицер за Тавамбу, заобишао је Филиповића и уместо да шутира отишао је превише укосо. Стигао је Игор Ристивојевић да се врати, па га је Камерунац погодио у главу и велика шанса је пропала.

38. минут - Одмах у следећем налету, нова шанса за Шапчане: Арсенијевић је упослио Матића, а овај шутирао поред гола.

37. минут - ГОООООЛ: Младен Лазаревић је мајсторски извео слободан ударац и "убио паука". Стојковић се није померио, велико одушевљење на трибинама стадиона у Шапцу. Води Мачва 1:0.

35. минут - Матић је био у контри, сам се стуштио ка Стојковићу, али га је Евертон стигао и оборио са леђа. Судија Ђокић показао је Бразилцу жути картон и досудио фаул за Мачву.

31. минут - Из окрета је покушао Бојан Матић, али је опет Стојковић био добро постављен и рутински ухватио лопту.

26. минут - Тавамба је ударио Ивића на средини терена. Играч Мачве придигао се после краће паузе.

24. минут.- Убацивање Гемовића, лак посао за Владимира Стојковића.

14. минут - Тошић из слободног ударца шутира поред гола. Најбоља шанса за црно-беле да поведу.

9. минут - Радош Протић је промашио из близине цео гол Партизана. Велика шанса за домаћина.

8. минут - Стојковић је сјајном интервенцијом одбранио "зицер" Миодрагу Гемовићу, после асистенције Матића.

7. минут - Оштар старт Адамовића над Тошићем на средини терена. Везиста Партизана је извео слободан ударац, али је одбрана Мачве отклонила опасност и у контри запретила.

6. минут - Центаршут Вулићевића са десне стране, тражио је Тавамбу, али је голман Филиповић одлично интервенисао.

4. минут - Жути картон добио је Матић.

Утакмица је почела.

МАЧВА - ПАРТИЗАН 1:3 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Лазаревић у 37. минуту за Мачву. Тавамба у 54. Илић (из пенала) у 85. и Јовановић у 89. минуту за Партизан.

СТАДИОН: Мачве.

СУДИЈА: Ненад Ђокић (Ужице).

ЖУТИ КАРТОНИ: Матић, Ивић, Лазаревић, Адамовић (Мачва), Евертон, Митровић, Стојковић (Мачва).

МАЧВА: Филиповић - Пејовић, Ристивојевић, Лазаревић, Протић - Ивић, Обровац (од 87. Јовановић) - Гемовић (од 63. Гаврић), Адамовић, Арсенијевић - Матић.

ПАРТИЗАН: Стојковић - Вулићевић, Немања Р. Милетић, Немања Г. Милетић, Митровић - Евертон, Јевтовић (од 46. Илић), Јанковић (од 71. Пантић) - Тавамба, Тошић, Ожеговић (од 65. Јовановић).