МАЈОРКА СРУШИЛА РЕАЛ: Трећи пораз Мадриђана - сви славе Рајковића (ВИДЕО)

05.02.2023. 16:32
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Профимедиа

"Краљеви" десетковани...

Шпански великан Реал Мадрид, доживео је и трећи пораз ове сезоне, пошто су савладани од Мајорке резултатом 1:0 у 20. колу Ла Лиге.

ОД ТРАГИЧАРА ДО ХЕРОЈА: Рајковић скривио, па одбранио пенал Реалу (ВИДЕО)

ПАРТИЗАН ПОВЕО У КРУШЕВЦУ: Дијабате отворио мрежу Напретка

ОДУШЕВИО У НОВОМ КЛУБУ: Лазетићу довољно 17 СЕКУНДИ за први гол (ВИДЕО)

Треба посебно истаћи да је херој Мајорке био српски голман Предраг Рајковић који је згрешио пенал, али га је и одбранио у 59. минуту, док је Мајорка до победе дошла аутоголом Наћа у 13. минуту.

Анћелоти данас није могао да рачуна на Карим Бензему и Едера Милитаа, а онда се и на загревању повредио Тибо Куртоа, кога је принудно заменио Андриј Лунин.

Од самог почетка осетило се да ће утакмица бити пуна тензије, што је више одговарало домаћој екипи.

Мајорка је одлучила да игра тврдо и сваки дуел домачи су користили за физички контакт чиме су посебно избацили из такта Винисијуса Жуниора, који је био видно нервозан.

Домаћи тим је играо стрпљиво, са планом да напада из контри и то се исплатило већ у 13. минуту. После акције по левој страни, након центаршута, Мурићи и Наћо су скочили и главом ударили лопту, која је прелетела Лунина за 1:0.

Реал је преузео иницијативу, али је био потпуно безопасан и у првом полувремену није упутио ниједан ударац у оквир Рајковићевог гола.

Ипак, све се умало променило у 56. минуту када је Винисијус увидео да ће Рајковић закаснити на једну дугу лопту, коју је примио, српски голман га је поткачио, а судија показао на белу тачку.

Рајковић је протествовао код главног арбитра, имао је свашта да му каже, али је ВАР соба потврдила његову одлуку.

Одговорност је преузео Марко Асенсио, Рајковић је увидео да је Шпанац мало несигуран, успео је да га испровоцира и жаргонски речено "уђе у главу", те је одлично причитао ударац и одбранио пенал!

Карло Анћелоти је кренуо на све или ништа, увео је Модрића потом и Алабу, Кроса и Маријана Дијаза, али је Мајорка данас била феноменална у фази одбране и Реал није могао ништа.

Мајорка је у налетима чак и имала полуприлике, успевала је да пребаци тежите далеко од Рајковићевог гола, а тек је у 87. минуту Дијаз имао прилику, ухватио је волеј из тешке позиције и послао лопту преко гола.

Мајорка је данас "пребила" Реал, направила чак 28 фаулова, више него дупло од Мадриђана, али је по четврти пут у низу славила 1:0 и то је најбољи показатељ колико су тврди домаћини.

Овај резултат посебно радује Барселону која вечерас има прилику да пред својим навијачима победи Севиљу и побегне Реалу на чак 8!