МАКИ БАЊАК ТРАГИЧАР КАМЕРУНА: Штопер Партизана погурао Зеленортска Острва до победе (ВИДЕО)

26.03.2021. 19:27
Maki Banjak
Маки Бањак / Извор: МН Press

Бламажа дефанзивца црно-белих.

Фудбалери Зеленортских Острва направили су велики корак ка пласману на Афрички куп нација победом над Камеруном са 3:1 (1:1). Утакмица 5. кола квалификационе групе "Ф" није имала резултатски значај за популарне Лавове, због тога је селектор гостију Тони Консеисао извео комбиновани састав, а у стартних 11 нашао се штопер Партизана Маки Бањак.

СРПСКА НОЋ У НБА ЛИГИ: Јокић, Богдановић, Марјановић и "МАГИЧНИ ЗАЧИН"

ОПАСАН ОКРШАЈ СА СРБИЈОМ: Португалци посебно спремни за Тадића! А СМС, Влаховић, Митровић? Није само капитен...

ПОТПИС ЗЛАТА ВРЕДАН: Одлични голман продужио сарадњу до 2023. године

Почело је одлично по Камерун, играо се 14. минут када је Пјер Кунде довео госте до вођства. Међутим, већ у 25. минуту Кука постиже изједначујући гол.

Преокрет домаћих виђен је у другом полувремењу, њему је "кумовао" дефанзивац Парног ваљка. Бањак је очајно реаговао у 59. минуту, савладао је сопственог голмана и донео велику радост бело-плавима.

Коначан резултат поставио је Рајан Мендеш у 69. минуту.

Зеленортска Острва налазе са на другом месту групе "Ф" са 7 бодова, два више од трећег Мозамбика. Последње коло ће одлучити другог путника из поменуте скупине.