МАЛЕР ЗА ЛИВЕРПУЛ: Одбранили се са деветорицом, па аутоголом у 96. минуту остали без бода

30.09.2023. 21:05
Žoel Matip
Жоел Матип / Извор: Реутерс

Дуел седмог кола.

Фудбалери Тотенхема дошли су до драматичне победе у последњем мечу који се у суботу играо у оквиру седмог кола енглеске Премијер лиге. Нанели су Ливерпулу први пораз у сезони – било је 2:1 (1:1).

ЛАЈПЦИГ ЈЕ ОЗБИЉНА ЕКИПА, АЛИ НЕ БЕЗ МАНА: Водили 2:0 против Бајерна, на крају умало да падне преокрет

ПРОКОМЕНТАРИСАО ОНО ШТО СЕ ДЕСИЛО НА ПОЛУВРЕМЕНУ Бахар није штедео своје играче

ДОН ВЛАДИМИР ИВИЋ: Убедљиво прво место после 10 мечева и гол-разлика 16:3!

Ливерпул је добио два црвена картона, а победника је одлучио аутогол Жоела Матипа у шестом минуту надокнаде времена.

Истали су без Куртиса Џонса у 26. минуту, а десет минута касније Ришарлисон је асистирао капитену Сону, који је вешто реаговао, а Тотенхем је повео са 1:0.

Вирџил ван Дајк је после центаршута главом пребацио лопту до Кодија Гакпа који погађа и пораванва на 1:1. Био је то четврти минут надокнаде у првом делу.

У 69. минуту је Диого Жота после прекршаја добио други жути картон и гости су остали са два играча мање.

Деловало је да ће Ливерпул издржати са деветорицом, али у 90 6. минуту дефанзивац Жоел Матип постиже аутогол и доноси три бода домаћин.