СЛАВЕ ЂАВОЛИ, А СЛАВЕ И ТОБЏИЈЕ: Јунајтед "окренуо" Сити и погурао Арсенал ка трону (ВИДЕО)

14.01.2023. 15:24
FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Реутерс

Грађани подбацили.

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су градског ривала Сити (2:1) на Олд Трафорду у мечу 20. кола Премијер лиге.

ЈОШ ЋЕМО ГЛЕДАТИ ЧОЛА У МАДРИДУ: Симеоне нема намеру да напусти клупу Атлетика

ИЗНЕНАЂЕЊЕ: Немања Видић кандидат за председника ФСС

НЕЋЕ РОНАЛДОВИМ СТОПАМА: Меси одбио понуду да постане најбогатији спортиста у историји

Ђаволи су тако наставили серију победа, која траје од прошле године и сада су на девет узастопних тријумфа у свим такмичењима.

Домаћи тим је боље одиграо прво полувреме од свог великог ривала. Маркус Рашфорд је имао две изузетне прилике, у оба наврата је излазио сам испред Едерсона, али акције није успео да заврши на прави начин.

Те промашаје енглеског репрезентативца казнио је његов колега, Џек Грилиш. Ушао је у игру контроверзни везњак у 57. минуту, а само три минута касније затресао мрежу Де Хее, сјајно му је асистирао Де Брујне.

Контролисао је ситуацију Сити од тог тренутка и изгледало је да ће тешко Јунајтед до гола. Но, одговор је уследио у самој завршници. Блицкриг Ђавола, прво Бруно Фернандеш у 78. минуту, а потом и Рашфорд само чеитри минута после тога донели су тотални преокрет домаћину.

Грађани су тако дали прилику Арсеналу да, тријумфом у недељу над Тотенхемом, оде на плус осам.