НА ЗАПАДУ НИШТА НОВО: Халанд оверио пролаз Ситија, чека нас "реприза" прошлогодишњег полуфинала (ВИДЕО)

19.04.2023. 23:00
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Реутерс

Бајерн није могао много да уради.

Сан Манчестер ситија о Лиги шампиона и даље траје. Екипа Пепа Гвардиоле одиграла је по мери у реванш мечу, на "Алијанц арени" било је 1:1, тако да су укупним резултатом 4:1 момци у плавом оверили пласман у полуфинале елитног клупског такмичења.

ЈЕДАН КОЈИ ЈЕ УМАКАО: Зашто полуфиналиста Лиге шампиона не игра за репрезентацију Србије?

УГОВОР НА ГОДИНУ ДАНА: Оливије Жиру постигао гол у Лиги шампиона и ОДМАХ ПОТПИСАО

УБИЦА ДЕЧИЈЕГ ОСМЕХА: Леао објаснио како је наместио један од најлепших голова овогодишње Лиге шампиона (ВИДЕО)

Човек одлуке је опет био Ерлинг Халанд, али могао је у неком другачијем сценарију постати и трагичар. Наиме, Норвежанин је у 38. минуту промашио једанаестерац након што је Упамекано играо руком у свом казненом простору.

У стилу Харија Кејна је шпиц "грађана" послао лопту преко пречке и тако пропустио прилику да већ у првом полувремену обезбеди пролаз. Са друге стране је Лерој Сане пропустио најбољу шансу за домаћи тим, тако да је било 0:0 после 45 минута.

Баварци су пропустили повољну прилику преко Комана почетком другог дела сусрета, а онда је баш Халанд у 57. минуту решио питање полуфиналисте. Искористио је кикс Упамекана и рутински савладао Зомера за 1:0, а укупних 4:0.

Ту је већ било јасно ко иде даље, а домаћи су у 83. минуту ипак успели да изједначе, стрелац је био Кимих са беле тачке.

До краја Бајерн није успео да уради много тога, једино је тренер Томас Тухел зарадио црвени картон, чисто да кошмарно четвртфинале учини још кошмарнијим.

Сити иде на ноге Реал Мадриду у полуфиналу, а подсетимо, управо их је "краљевски клуб" прошле сезоне елиминисао из Лиге шампиона. И то баш у полуфиналу.

У другом полуфиналном сусрету ове вечери Интер и Бенфика су одиграли нерешено, а милански клуб је прошао даље.

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа Нора Сегура, бивша девојка Тима Хауарда.