ЛИГА ШАМПИОНА: Манчестер сити и Интер једном ногом у полуфиналу (ВИДЕО)

11.04.2023. 22:50
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Реутерс

Грађани разбили Бајерн, Нероазури славили у Лисабону.

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Бајерн (3:0), док је Интер био бољи на гостовању у Лисабону против Бенфике (2:0) у првим мечевима четвртфинала Лиге шампиона.

АНЋЕЛОТИ: Челсију не иде добро, али то не сме да нас завара

ДЕФИНИТИВНО БЕЗ ОСИМЕНА: Наполи ослабљен против Милана у Лиги шампиона

ПАЛА ОДЛУКА: Тадић преломио где ће даље

Већ на самом старту меча у Енглеској, домаћи су могли до гола. Поигравао се голман Бајерна Јан Зомер и мало је фалило да Ерлинг Халанд то искористи, али је Швајцарац имао среће.

У 26. минуту су гости запретили преко Мусијале, млади фудбалер је био преспор и његов ударац је изблокирао Рубен Дијаш.

Сити је до предности стигао само минут касније, везњак Родри је правом лепотицом са дистанце погодио леви горњи угао.

У 34. минуту је морало да буде 2:0 за Грађане. Гундоган је био у колосалној прилици, али се феноменалном интервенцијом истакао Јан Зомер.

Почетком другог дела игре, Лирој Сане је могао да казни тај промашај. Но, овога пута је добро интервенисао Едерсон.

Одмах затим, нова претња Санеа и нова одбрана бравурозна Едерсона.

Након тих прилика немачког репрезентативца уследио је период боље игре домаћина. Ређале су се шансе пред голом гостију, а награда је стигла у 70. минуту. Упамекано се спетљао, изгубио лопту, а то је искористио Халанд, сјајно додао до Бернанда Силве који је главом на другој стативи био неумољив.

Седам минута касније и Ерлинг Халанд се уписао у стрелце. Сјајна акција домаћина, асистенција Стоунса и погодак Норвежанина за велику предност пред реванш у Минхену.

У мечу у Лисабону није било толико узбуђења, права шаховска партија која је на крају припала тиму Симонеа Инзагија.

По прилику су имале две екипе у првом делу утакмице. Рафа Силва је у 16. минуту пуцао у леву страну гола, али је Андре Онана успео да одбрани шут.

Аћерби је у 27. минуту опробао ударац са дистанце који је завршио преко гола.

На први гол смо чекали 51. минут, а то је било Никола Бареле. Бастони је сјајно центрирао, а омалени везњак је главом преварио Влаходимоса.

На истеку сата игре поново је запретио Рафа Силва, али је његов покушаја изблокирала одбрана Интера.

Није било узбуђења све до 80. минута меча. Жозе Маријо је, необјашњиво, одиграо руком у свом шеснаестерцу, досуђен је пенал, а сигуран са беле тачке је био Ромелу Лукаку.

Реванш мечеви се играју за осам дана у Минхену и Милану.

У утакмицама у среду састају се: Реал Мадрид - Челси и Милан - Наполи