ШЕСТИЦА ГРАЂАНА: Сити РАЗБИО Јунајтед, ХЕТ-ТРИК Халанда и Фодена

02.10.2022. 16:52
Haland
Халанд / Извор: Реутерс

Демолирање.

Фудбалери Манчестер ситија демолирали, су градског ривала, Јунајтед (6:3) у деветом колу Премијер лиге.

СЕРИЈА А: Лацио лако са Специјом, Милинковић-Савић двоструки стрелац (ВИДЕО)

ОГЛАСИЛА СЕ ФИФА ЗБОГ ТРАГЕДИЈЕ У ИНДОНЕЗИЈИ: Црн дан за све љубителеј фудбала

ИСПЛИВАЛО ИАКО СУ КРИЛИ: Познато ко ће освојити Златну лопту

Канонада је почела већ у осмом минуту, Фоден је на асистенцију Бернарда Силве погодио ближи угао Де Хее.

Наставили су Грађани са атацима, а до полувремена је већ било 4:0, Халанд два пута и Фоден још једном су били стрелци за тотално демолирање Црвених ђавола.

Наставак је почео нешто боље за тим Ерика Тен Хага, новајлија Ентони је смањио резултат у 56. минуту. Сјајан шут бившег аса Ајакса преварио је Едерсона.

Тај погодак, као да је поново разбудио домаће. Играо се 64. минут када је Халанд комплетирао хет-трик, одлично је одреаговао на асистанцију Гомеза. Девет минута касније било је 6:1 и Фил Фоден је постигао свој трећи гол на мечу.

Јунајтед је головима Марсијала у завршници ублажио пораз.

Ово није најубелђивији тријумф Грађана над градским ривалом, пошто су 2011. славили на Олд Трафорду 6:1, а тренер Јунајтеда је тада био Сер Алекс Фергусон, који је овај меч пратио са трибина.