Сити преживео ужасан промашај Халанда, па захваљујући Фодену савладао Јунајтед (ВИДЕО)

03.03.2024. 18:55
sit
сит / Извор: Реутерс

Веома узбудљив манчестерски дерби.

Фудбалери Манчестер ситија настављају потеру за водећим Ливерпулом. Грађани су угостили градског ривала Манчестер Јунајтед и славили после великог преокрета у режији Фила Фодена. Утакмица на стадиону Етихад завршена је резултатом 3:1 (0:1).

ДОСТА МУ ЈЕ БАЈЕРНА: Звезда Бавараца иде у Премијер лигуDžamal Musijala

ДОСТА МУ ЈЕ БАЈЕРНА: Звезда Бавараца иде у Премијер лигу

ОВО ЈЕ НИВО ЛУДИЛА КОЈЕ ФУДБАЛ НИЈЕ ВИДЕО: Судија УРНИСАО Реал! Својевремено је и Звездаше разбеснео (ВИДЕО)Karlo Anćeloti rasprava sa sudijom

ДА ЛИ ЋЕ ЗВЕЗДА ИЗГУБИТИ ЗА ЗЕЛЕНИМ СТОЛОМ СА 3:0? Грешка у протоколу или ипак не - ово је одговорOsman Bukari, Marko Stamenić, Naser Điga

У осмом минуту Маркус Рашфорд шокирао је домаће навијаче. Бруно Фернандеш му је додао лопту на неких 20-25 метара од гола Ситија, нападач Јунајтеда је из прве опалио као из топа – лопта се буквално зарила у мрежу за 0:1!

Сити је, наравно, играо своју игру и нападао у таласима, али је Андре Онана одличлно бранио покушаје Фодена, Докуа и саиграча.

Ерлинг Халанд је на нестваран начин промашио мрежу у 45. минуту. Фоден му је као на тацни сервирао лопту, а млади Норвежанин иако сам испред празне мреже са само пар метара шаље лопту изнад пречке.

Друго полувреме почело је као и прво, иницијатовом Грађана, а онда је уследио спектакуларан гол Фила Фодена.

У осамдесетом минуту поново је на сцену стигао Фил Фоден. Одиграо је дупли пас са Хуијаном Алварезом и искоса са леве стране послао лопту у супротан угао – 2:1.

Коначан резултат у надокнади времена поставио је Ерлинг Халанд, тек да покаже да онај промашај из првог полувремена био само пролазан и да није заборавио да даје голове.

После ове победе Сити је поново на само бод заостатка за Ливерпулом, а наредног викенда управо ова два тима играју један против другог.

Ерик Тен Хаг и његов Јунајтед мораће бодове да потраже против нрког слабијег ривала. Следећег викедна угостиће екипу Евертона.