Сити петардом избио на прво место, чекају се Арсенал и Ливерпул

13.04.2024. 18:17
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Профимедиа

Актуелни енглески шампион Манчестер сити очекивано је као домаћин савладао Лутон и бар до недеље преузео прво место на табели Премијер лиге. РЕезултат је био 5:1.

Повели су "грађани" већ у другом минуту. Халанд је шутирао маказицама, не баш прецизно, али је лопта погодила Јапанца Даикија Хашиоку и завршила у мрежи. У 64. минуту лопту је са леве стране послао Хулијан Алварез, а Матео Ковачић не чекајући опалио из прве и погодио саме ракље Лутоновог гола.

У 75. минуту досуђен је пенал за Сити након прекрштаја над Жеремијем Докуом. Најстрожу казну извео је Ерлинг Халанд за повратак самопоуздања. До краја меча публика је уживала у још два гола домаћег тима и једног гостију за коначних 5:1.

Стрелци су били Доку и Гвардиол за Сити, док је Рос Баркли био прецизан за госте.

Скочио је Сити са трећег на прво место, бар до недеље кад своје мечеве играју Ливерпул и Арсенал.

Нотингем Форест  и Вулверхемптон одиграли су 2:2, Барнли и Брајтон 1:1, док је док је Брентфорд са сигурних 2:0 био бољи од Шефилда.