КИША ГОЛОВА: Сити славио против "Сврака"

13.01.2024. 20:59
siti
сити / Извор: Профимедиа

Невероватан меч...

Фудбалери Манчестер ситија победили су Њукасл у гостима са 3:2, у дербију 21. кола енглеске Премијер лиге. Гледали смо фантастичан окршај и невероватне преокрете. Гости су повели преко Бернарда Силве, домаћи преокренули до полувремена головима Исака и Гордона, да би у наставку резервисти Де Брујне и Боб донели тријумф браниоцу титуле.

ДЕФИНИТИВНО НАПУШТА ХУМСКУ: Миљеник Гробара доноси МИЛИОНЕ Партизану, али и Чукаричком!FK Partizan

ПОТРЕС У НОВОМ САДУ: Бивши Звездин бисер стигао у Војводину!FK Vojvodina

ПОТРЕС У НОВОМ САДУ: Бивши Звездин бисер стигао у Војводину!

БУНДЕСЛИГА: Фармацеути у финишу до три бода, Франкфурт славио у ЛајпцигуBundesliga

БУНДЕСЛИГА: Фармацеути у финишу до три бода, Франкфурт славио у Лајпцигу

Сити је сада скочио на друго место са 43 бода, што је два мање од лидера Ливерпула. Њукасл је десети са 29 бодова на свом конту.

Прво полувреме било је жестоко и право премијерлигашко. Видели смо три сјајна гола, темпо је био страховит, а на терену је све прштало од дуела.

Гости су у осмом минуту остали без голмана Едерсона, који се повредио и уступио своје место Ортеги.

Сити је преузео иницијативу и повео у 26. минуту луцидним поготком Бернарда Силве.

Доку је сачувао лопту у акцији шампиона и послао је на десну страну за Вокера. Овај је упутио оштар пас на линију петерца, а Силва је тамо извео маестралан потез и са играчем на леђима, петом послао лопту у мрежу голмана Дубравке, за 0:1.

Силва је само два минута касније могао да дуплира предност и вероватно затвори меч, тукао је силовито са дистанце, али је Дубравка изванредно интервенисао.

И онда "блицкриг" Њукасла у периоду меча када је деловало да је Сити "умртвио" игру.

У 35. минуту је "севнуо" пас Бруна Гимараеша у празан простор, лопту је прихватио Исак, цимнуо Вокера и "изломио" га у десно, а онда сјајно шутирао и матирао немоћног Ортегу, за 1:1.

Само 120 секунди касније скоро па пресликана ситуација, што је потпуно невероватно за екипе које предводи Пеп Гвардиола.

Барн је овај пут послао дугачак пас и избацио Гордона у дуел "1 на 1" са несрећним Вокером. И Гордон је са леве стране "изломио" капитена Ситија, наместио се на ударац и погодио жељено место, за 2:1 и ерупцију одушевљења на стадиону.

Друго полувреме почело је очекиваним притиском Ситија, Њукасл је храбро одолевао и чак је имао одличну прилику преко Исака из транзиције.

Гвардиола је у 69. минуту на терен уместо Силве послао свеже опорављеног Де Брујнеа, а после његовог прекида је Алварез у 70. минуту промашио колосалну шансу.

Белгијанац је жељан фудбала, покренуо је екипу и изједначио резултат 74. минуту. Добио је пас од Родрија, а онда се, у свом стилу, по средини стуштио ка голу, дошао је до 17 метара од гола, наместио се на ударац и погодио мету, за 2:2. Лопта је после шута Де Брујнеа прошла кроз ноге Шеру, који му је изашао у блок.

Кренуо је шампион свим силама по тријумф у финишу и дошао је до њега у 91. минуту. Де Брујне је проиграо младог Оскара Боба, а овај је послао лопту иза леђа Дубравке, за 2:3!

У следећем нападу је Њукасл тражио пенал, али судија Кавана је само одмахнуо руком и није желео ВАР проверу.