СВЕ ПРОКОЦКАЛИ У ФИНИШУ: Николић већ видео Лигу шампиона, али Роналдов Ал Наср иде у елиту

22.08.2023. 21:26
Marko Nikolić
Марко Николић / Извор: МН Press

Штета за српског тренера.

Фудбалери Шабаб Ал Ахли које са клупе предводи српски тренер поражени су од Ал Насра (4:2) у квалификацијама за азијску Лигу шампиона и тако ће ипак тим из Саудијске Арабије у елитно такмичење.

СА ФОНДАЦИЈОМ MOZZART ДО НОВИХ ПОБЕДА: Теквондо клуб Азија на корак до Олимпијаде

ЈОШ ЈЕДНО ПОЈАЧАЊЕ АЛ НАСРА: Отавио из Порта стигао за 60 милиона евра

МУРИЊО И ЛУКАКУ "ПОНОВО ЈАШУ": Рома жели нападача Челсија

Тим из Уједињених Арапских Емирата је пораз претрпео у самој завршници меча. Ал Наср је повео у 11. минуту. Стрелац је био Талиска, погодио је главом Бразилац после одличног корнера Брозовића.

Предност екипе чији је капитен славни Кристијано Роналдо је трајала свега седам минута. Алгасани је крунисао одличну акцију Шабаб Ал Ахлија. Тотални преокрет је уследио на самом старту другог полувремена када је исти играч умакао одбрани Ал Насра и рутински погодио мрежу.

Саудијци су до поравнања стигли у 88. минуту. Ал Ганам је био стрелац, његов ударац главом је качио неког од дефанзиваца Шабаб Ал Ахлија и преварио голмана Насера.

У 95. минуту тотални шок за Марка Николића. Јахја је упутио центаршут и погодио у трепавицу Андерсона Талиску који је поново главом затресао мрежу. Марцело Брозовић је два минута касније поставио коначан резултат, асистирао му је Роналдо.

За тим који предводи Марко Николић наступају и два српска играча, Богдан Планић и Лука Миливојевић који су одиграли читав меч.