МЕЧ ДЕЦЕНИЈЕ НА СТАМФОРД БРИЏУ! Осам голова за 100 минута и три преокрета (ВИДЕО)

12.11.2023. 19:43
FK Čelsi, FK Mančester siti
ФК Челси, ФК Манчестер сити / Извор: Профимедиа

Ово скорија историја не памти...

Фудбалери Челсија и Манчестер ситија без дилеме су одиграли меч сезоне у Премијер лиги, данас је на "Стамфорд Бриџу" резултат био - 4:4! Вечерас смо гледали атомски фудбал, три преокрета, опет много сумњивих одлука, на крају је резултат био вероватно и најправеднији.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Победе Ливерпула, Астон Виле и Вест Хема, реми у Брајтону Mohamed Salah

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Победе Ливерпула, Астон Виле и Вест Хема, реми у Брајтону

Андрија Живковић донео победу ПАОК-у против ПанетоликосаAndrija Živković

Андрија Живковић донео победу ПАОК-у против Панетоликоса

БОДОВИ ОСТАЈУ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Борац у последњим секундама дошао до гола и великог слављаFK Borac Banjaluka navijači

Сити је повео из пенала у 25. минуту, голом Ерлинга Халанда, кога је претходно са леђа повукао Кукуреља. Домаћи су се бунули, тражили су претходни прекршај Докуа над Кајседом, али је судија Тејлор показао на белу тачку. Свакако да ће ово бити одлука о којој ће се причати у наредним данима и поново поставити логично питање - како је Ентони Тејлор након што је "пребачен" у Чемпионшип због бројних катастрофалних одлука одједном добио да суди дерби на "Стамфорд Бриџу"?!

Но, Челси је убрзо успео да се врати у меч. Само три минута касније Галагер је извео корнер, а Тијаго Силва са прве стативе главом матирао Едерсона за 1:1.

Прави шок је уследио у 37. минуту после предивне акције коју је започео Палмер, проиграо је Риса Џејмса, који је одлично прошао и као на тацни пронашао Стерлинга на петерцу за 2:1.

Ни ту није био крај овог лудог полувремена, у надокнади је Силва феноменално центрирао, а Аканђи главом савладао Санчеза за 2:2.

Тек што је почело друго полувреме, Сити је дошао до новог гола и ово је био други преокрет на утакмици. Гости су извели савршену контру, Фоден је проиграо Алвареза, а који је кроз петерац послао оштар пас, а са друге стативе из клизећег старта, Халанд ушао у гол и понео лопту са собом.

Сити је убрзо имао нову шансу, Алварез је ухватио волеј, али је поново одличан био Роберт Санчез, баш као и пет минута касније када се Доку стуштио по левом боку и гађао први угао, право у Шпанца.

На истеку сата игре, Палмер је имао најбољу шансу за изједначење, нанизао је неколико играча, Родрија, Дијаша, издржао дуеле и гађао први угао, Едерсон је опет био феноменалан!

Али, Бразилац ништа није могао у 67. минуту када је Галагер распалио са дистанце, Едерсон одбранио, а на одбијену налетео Николас Џексон и погодио за 3:3.

Темпо и даље није опадао, напротив, екипе су ишле из напада у напад, као на рукомету, практично је сваки атак доносио нешто у опасним зонама. У 75. минуту цео стадион је устао на ноге, Стерлинг је проиграо Мала Густа, који је избио сам на Едерсона али је шутирао преко пречке.

Ипак ту није био крај!

У 86. минуту, Сити је повео по трећи пут на мечу. Родри је налетео на одбијену и распалио је са двадесетак метара, а Тијаго Силва у жељи да је изблокира послао лопту у сам угао за 3:4!

Али, ни ту није било све готово!

У надокнади времена, резервиста Армандо Броја је искусно застао и натерао Дијаша да га обори и направи пенал, све је чисто као суза, Кол Палмер је узео лопту и рутински погодио за 4:4!