МЕСИ ЋЕ СЛАВИТИ МБАПЕА: Парижанима прва рунда СПЕКТАКЛА, Ситијева ПЕТАРДА

15.02.2022. 22:59
Kilijan Mbape
Килијан Мбапе / Извор: Реутерс

Француз херој.

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Реал Мадрид (1:0), док је Манчестер сити рутински славио на гостовању Спортингу (5:0) у првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона.

Будимо уз српски спорт - Mozzart подржава четири највећа национална савеза

ИСТОРИЈСКО ВЕЧЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Први пут се не користи омражено правило, уведено је још 1965. године

ВЛАХОВИЋ НЕ БИ ИМАО МЕСТА У ЈУВЕНТУСУ '96. ГОДИНЕ Чувени везиста назвао Србина МОНСТРУМОМ, али ипак га изоставио

Херој Парижана вечерас је био феноменални Килијан Мбапе. Тренутак одлуке се догодио у надокнади другог полувремена, када је Француз ушао у шеснаестерац гостију, преварио неколицину противника и резантним ударцем савладао Куртоу.

Белгијски чувар мреже истакао се у 61. минуту када је успео да одбрани пенал Месија, који је досуђен после прекршаја Карвахала над Мбапеом.

Општи утисак је да је тим Марусија Покетина апсолутно заслужено дошао до победе, пошто су промашили низ прилика током 90 минута, а најбоље је имао управо стрелац гола. Прво једну у првих 45 минута, као и у другом делу, међутим оба пута се остакао голман Мадриђана.

Реал готово да није озбиљније припретио голу Донаруме за читав ток меча.

Фудбалери Манчестер ситија су питање победника, а чини се и питање проласка у четвртфинале, решили у првих 45 минута.

Главни судија меча је био српски арбитар Срђан Јовановић, а прво искушење имао је у седмом минуту, када је Марез затресао мрежу нејаких Португалаца, ипак у првом тренутку се чинило да ће Србин поништити погодак Алжирца. Пошто је првобитно досуђен офсајд Де Брујнеа, али уследила је ВАР провера после које је Јовановић показао на центар.

FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Реутерс

До краја полувремена још три пута се затресла мрежа Адана, стрелци су били Бернардо Силва x2 и Фил Фоден. У наставку је Стерлинг постигао још један погодак, тако да ће реванш у Енглеској бити пука формалност.