МИРИС СКУДЕТА СВЕ ЈЕ ЈАЧИ: Леао и Ернандез сломили Аталанту, Милан прескочио и претпоследњу етапу (ВИДЕО)

15.05.2022. 20:17
FK Milan
ФК Милан / Извор: Реутерс

Екипа за свако поштовање.

Милан је на корак до Скудета! Ма ни на корак, чак мање од тога. "Росонери" су савладали Аталанту у 37. колу Серије А, 2:0 су славили на Сан Сиру и дошли су на 5 у односу на Интер уз меч више.

ХУМАНОСТ СА „БЕЛЕ ТАЧКЕ“ – Меридиан окупио звезде нашег спорта, јавне личности и дуплирао износ донација!

РАДУЈЕ ГА ДОСАДАШЊИ УЧИНАК, АЛИ... Станојевић упозорава да меч с Вождовцем неће бити нимало лак

ОТКАЗ У БУНДЕСЛИГИ: Борусија НАЈУРИЛА тренера!

Прво полувреме је прошло без икаквих шанси на обе стране, врло резервисани су и једни и други били. Потом је Рафаел Леао донео предност домаћима у 56. минуту. Пре тога је можда постојао фаул над нападачем Аталанте, али судија је проценио да нема разлога да се поништи гол Милана. Свакако, ретка ситуација да су арбитри бар мало погурали црвено-црне, обично су ове сезоне значајно наклоњенији градском ривалу.

Гол за оверу победе дело је Теа Ернандеза у 75. минуту и баш је ремек-дело. Узео је Француз лопту код свог казненог, "прешпартао" терен и рутински погодио мрежу за нова три бода.

Интер игра против Каљарија вечерас и у случају да не победи, титула иде Милану. Ако Интер ипак успешно заврши гостовање на Сардинији, Милану ће у последњем колу бити довољан и реми против Сасуола и Скудето се враћа "росонерима" после 11 година. Каква би то бајка била...