ПИОЛИ ЧУВАО МОМКЕ ЗА НАПОЛИ: Милан умало ипак да слави, али арбитри и срећа су мислили другачије

15.04.2023. 17:10
Stefano Pioli
Стефано Пиоли / Извор: Реутерс

Свега је било.

Фудбалери Болоње и Милана поделили су бодове у утакмици 30. кола италијанске Серије А.

Ово је многе изненадило! Касано изнео мишљење о Михајловићу, користио и "непристојне изразе"

БРАЗИЛСКИ КЛУБ ПОТВРДИО: Хорхе Сампаоли нови тренер Фламенга

СПАЈИЋ: Желим да заиграм у суботу и донесем радост навијачима

Меч на стадиону „Ренато Дал’Ара“ завршен је нерешеним резултатом 1:1.

Тренер гостију Стефано Пиоли свесно је извео шарен састав, одмарао је неке важне играче за реванш меч четвртфинала Лиге шампиона против Наполија у уторак.

Неуиграност је можда био разлог што је Болоња повела већ у 35. секунди, Аустријанац Штефан Пош пробио је са десне стране, убацио лопту у петерац одакле је Никола Сансоне сместио иза леђа голмана Милана.

Росонери су се после уводног шока опоравили и у наставку меча потпуно преузели иницијативу. Награда за такву игру био је ефектан погодак Томаза Побеге у финишу првог полувремена. Арбитри иначе нису свирали чисте једанаестерце над Ребићем и Бало-Туреом, а у Италији се чак помиње теорија да ВАР није ни радио пошто га судија није консултовао.

Било је занимљиво и у другом полувремену, "росонери" су промашили више прилика, пре свих Ребић и Дијаз, али више није било голова.

Болоња у наредном колу гостује Верони, док Милан дочекује леће, али пре тога игра реванш меч Лиге шампиона са Наполитанцима након победе на Сан Сиру од 1:0.