МИЛАН ИСПУСТИО 2:0! Леће за четири минута растужио Росонере

11.11.2023. 17:38
FK Milan
ФК Милан / Извор: Профимедиа

Невероватан меч...

Фудбалери Лечеа савладали су Милана резултатом 3:2 на старту суботњег програма 12. кола Серије А. Тим са стадиона "Виа дел Маре" је након сјајног старта сезоне ушао у велику кризу и на последњих пет мечева гора је само Верона.

ТРИЛЕР НА МОЛИНОУ: Тотенхем водио до 91. минута и остао празних шакаFK Vulverhempton

ТРИЛЕР НА МОЛИНОУ: Тотенхем водио до 91. минута и остао празних шака

ПАРТИЗАН У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Нема ко да брани против Чукаричког!Aleksandar Jovanović

ПАРТИЗАН У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Нема ко да брани против Чукаричког!

(САСТАВИ) НЕМА ГЛАЗЕРА, НИТИ ИВАНИЋА: Катаи најзад у првој постави, Бахар направио занимљива решењаZvezda

Тим Роберта Даверсе је пред овај меч забележио два узастопна пораза, док за победу нису знали још од краја септембра. У таквом расположењу и форми су дочекали "росонере".

Почело је катастрофално, па су гости из Милана до 35. минута већ имали два гола предности. Прво је Оливије Жиру у 28. минуту некако успео да исконтролише лопту после центаршута Теа Ернандеса и коленом уз помоћ кука затресао мрежу.

Седам минута касније веће је било 0:2, када се у стрелце уписао Тијани Реијндерс после соло продора и не баш најбољег шута. У том тренутку су многи већ уписали нови пораз за Лече.

Није тако мислила екипа за коју наступа Никола Крстовић. Црногорски нападач се ни четврту утакмицу у низу није уписао у Серији А, а на овом мечу је играо до 63. минута када је замењен.

Убрзо је и домаћи тим боље заиграо и преко резервисте Николе Сансонеа изједначио, а потом је три минута касније исти играч одложио лопту до Ламека Банде који погађа за 2:2.

Могао је Лече до краја и до читавог плена. Роберто Пиколи је у четвртом минуту надокнаде постигао гол за велики преоркет, али је исти поништен након провере у ВАР соби због прекршаја.

У тим тренуцима су гости играли са играчем мање, након што је Оливије Жиру добио црвени картон због неспортског понашања.

Лече је са овим бодом стигао до 14 што је довољно за 13. место пред гостовање Верони, док Милан за лидером Наполијем сада заостаје пет бодова уз утакмицу више. Тим Стефана Пиолија у наредном колу дочекује Фиорентину.