МИЛАН СА ЈОВИЋЕМ СТИГАО ДО ТРИЈУМФА: Победа у утакмици чија завршница ће се дуго памтити

07.10.2023. 23:12
FK Milan
ФК Милан / Извор: Профимедиа

Сусрет осмог кола Серије А.

Фудбалери Милана победили су Ђенову резултатом 1:0 у гостима мечу осмог кола Серије А. Они су се овом победом осамосталио на челу табеле, са два бода више од градског ривала Интера.

ЛА ЛИГА: Енглез наставља да "терорише" у дресу Реала

СРПСКИ ТАНДЕМ ДОМИНИРА: Сергеј два пута погодио, Митровић асистент (ВИДЕО)

ХАОС У НОВОМ ПАЗАРУ: Срђан Јовановић повукао играче са терена! Дуел настављен после пола сата

Једини гол на мечу постигао је Кристијан Пулишић у 87. минуту меча, а Лука Јовић је први пут ighrao од старта и замењен је у 93. минуту.

Поприлично несадржајан меч смо гледали на стадиону "Луиђи Ферарис" све до 87. минута када је Пулишић постигао једини гол. Мунса га је пронашао у противничком шеснаестерцу, окренуо се репрезентативац САД мајсторски и постигао гол.

Дуго се проверавало да ли је играо руком у овој прилици, али је на крају погодак остао на снази. Испоставиће се, гол вредан три бода.

Росонери су меч завршили и са играчем мање након што је голман Мајк Мењон добио црвени картон. Француски чувар мреже је излетео и несмотрено се закуцао у противничког играча због чега је зарадио директно искључење.

Да ствар буде гора, фаул је направио у опазној зони за слободан ударац, а на гол стао Оливије Жиру. Након изведеног прекида лопта је погодила пречку, након чега су гостујући навијачи могли да одахну.

Ни Ђенова није завршила меч са голманом на терену, након што је и Мартинес добио црвени картон након лошег старта у намери да брзо поврати лопту у посед своје екипе.