ЈОВИЋ СТАРТЕР, ПУЛИШИЋ ЈУНАК: Милан СРУШИО Емполи!

10.03.2024. 17:56
Luka Jović
Лука Јовић / Извор: Профимедиа

Настављена Серија А...

Фудбалери Милана савладали су Емполи 1:0 у мечу 28. кола Серије А и учврстили се на трећем месту табеле.

Александар Коларов добија функцију у РомиAleksandar Kolarov

Александар Коларов добија функцију у Роми

”ЖЕЛИМ МУ СВЕ НАЈБОЉЕ”: Енрике се већ опростио од Мбапеа!Luis Enrike

”ЖЕЛИМ МУ СВЕ НАЈБОЉЕ”: Енрике се већ опростио од Мбапеа!

ПРЕД МЕЧ СА ЗВЕЗДОМ: Нишлије траже ХИТАН САСТАНАК у ФСС!FK Radnički NiÅ¡

ПРЕД МЕЧ СА ЗВЕЗДОМ: Нишлије траже ХИТАН САСТАНАК у ФСС!

Стрелац јединог гола био је амерички репрезентативац Кристијан Пулишић у 38. минуту на асистенцију Окафора.

Српску фудбалер Лука Јовић почео је меч, а Пиоли га је заменио у 72. минуту када је увео Жируа.

Милан сада има осам бодова више од четвртопласиране Болоње, чему је допринео и Интер победом управо против Болоње, те су "росонерима" сада широм отворена врата директног пласмана у Лигу шампиона наредне сезоне.

Милан данас није блистао, срећом испред себе је имао ривала коме је недостајало много више храбрости за једног од најбољих тимова лиге.

Екипа из Тоскане, једноставно, није била опасан противник за домаћине.

Миланова доминација огледа се и у податку да је имао 80% посед лопте наспрам ривала у првих двадесетак минута меча. Додуше, није било адекватног броја шанси - тек једна.

Али довољна за гол и победу.

Пулишић је, уз мало среће - пошто је лопта на путу ка голу закачила дефанзивца Емполија и преварила голмана - успео да материјализује прецизну акцију и асистенцију Окафора.

Један али вредан данас од Милана.

Наредни ривал "росонера" је прашка Славија у оквиру Лиге Евопе, у питању је реванш осмине финала.