МИЛАН ТОНЕ СВЕ ДУБЉЕ: Грујићева асистенција ЗАУСТАВИЛА Росонере! Бензема ЈУБИЛАРЦЕМ срушио Шахтјор (ВИДЕО)

03.11.2021. 20:55
Marko Grujić
Марко Грујић / Извор: Реутерс

Српски репрезентативац блистао у 4. колу Лиге шампиона.

Фудбалери Милана и Порта ремизирали су у мечу 4. колу Лиге шампиона резултатом 1:1 (0:1), док је на Сантјаго Бернабеу мадридски Реал савладао Шахтјор са 2:1, головима Карима Бенземе.

АРАПИ ТВРДОГЛАВИ: Драго нам је због посете челника Барселона, али Ћави је наш

ОСТАО ЈЕ БЕЗ КЛУБА: Бивши капитен Звезде са две РЕЧИ заголицао машту Делија!

СТАНОЈЕВИЋ НИЈЕ МОГАО ГОРЕ ВЕСТИ ДА ДОНЕСЕ: Шеф струке изашао са изјавом пред Гент, чак ЧЕТВОРИЦА СУ ВАН СТРОЈА

Остали су Росонери и после четири одиграна меча, једина екипа без победе у "Б" групи, закуцана за дно табеле, обзиром да су против Португалаца спасавали бод.

Повео је тим са Драгаа већ у 6. минуту голом Луиса Дијаза, након сјајне асистенције српског репрезентативца Марка Грујића.

Колумбијац је искористио одличан пас који му је у шеснаестерац послао некадашњи играч Црвене звезде и са неколико метара послао лопту у доњи десни угао голмана Татарушануа - 0:1.

Само 12 минута касније имао је српски везиста прилику да се и сам упише у стрелце, после шута главом, али га је чувар мреже Росонера прочитао и сјајном интервенцијом изашао као победник.

За разлику од првог полувремена, у коме су гости доминирали, Милан је имао теренску иницијативу у наставку. И успео да је крунише у 61. минтуу, када је неспретни Чансел Мбема несрећно захватио лопту која је ишла поред стативе и преварио свог голмана Дијега Кошту за изједначење - 1:1.

У финишу меча, Ибрахимовић је успео да постигне други гол за домаћина, међутим, после интервенције помоћника, поништен је због недозвољене позиције.

Овом победом, Порто је ушао у конкуренцију за освајање друге позиције и пласмана у наредну рунду, будући да има бод више од Атлетика, али Мадриђани тек требају да одиграју утакмицу против Ливерпула на Енфилду.

Реал је код куће оправдао улогу фаворита против Шахтјора, али су до тријумфа стигли много теже него пре 14 дана у Украјини - 2:1.

На крилима страшног тандема Виницијус-Бензема, домаћин је остварио победа којом је широм отворио врата наредне фазе Лиге шампиона.

Само 14 минута било је довољно Реалу да сломи отпор гостију. После катастрофалне грешке у одбрани Украјинаца, Виницијус је несебично упослио Бензему, коме није било тешко да донесе вођство Мадриђанима.

Ово је био јубиларни 1000. гол за Реал у Лиги шампиона/Купу европских шампиона, на шта је Марка подсећала пре меча и "прозвала" Карима да се придружи највећим асовима Краљевског клуба. Француз се није на томе зауставио, јер је, испоставило се, његов гол одлучио победника, што је био укупно 1001. за Беле у најелитнијем клупском такмичењу.

Хладан туш за изабранике Карла Анћелотија уследио је у финишу полувремена. Сјајним шутем Фернанда гости су дошли до изједначења у 40. минуту, лопта је фијукнула под пречку и Тибо Куртоа је био немоћан - 1:1.

Ипак, у 61. минуту ствари су дошле на место, јер је постигао свој и Реалов други погодак у овом дуелу, поново после асистенције Бразилца Виницијуса, што је и решило победника на "Бернабеу".

Бензема је уједно направио још један корак ка прескакању Раула Гонзалеса на вечној листи најбољих стрелаца у еврокуповима. С ова два поготка пришао је легендарном Шпанцу и четвртом месту на само гол заостатка. Испред остају само Роналдо, Меси и Левандовски...

Погледајте како изгледа Адријана Ђурђевић, девојка фудбалера Дује Ћалета-Цара.