МИЛОЈЕВИЋ СЕ НЕ ПРЕДАЈЕ: Ал Ахли ЕВРОГОЛОМ избио на деобу првог места!

19.01.2021. 20:53
Vladan Milojević
Владан Милојевић / Извор: Профимедиа

Екипа бившег тренера Звезде забележила сигурну победу.

Иако се претходних дана шушкало о одласку Владана Милојевића са клупе Ал Ахлија, нарочито после ремија у дербију са Ал Хилалом, бивши тренер Црвене звезде је наставио мисију "освајања титуле" и победом над Абхом 3:0 одвео екипу на деобу првог места.

БАВАРСКА МАШИНЕРИЈА НАПАДА НОВУ ТИТУЛУ: Познати сви парови клупског Светског првенства!

ШЕИЦИ ОДРЕШИЛИ КЕСУ: Гвардиоли 200 милиона за ПОЈАЧАЊА! Грађани спремили БОМБУ!

СП ЕГИПАТ: Хрватска слави голмана, Шего донео "каубојима" прво место, Тунис испао

Лестер је само два бода иза лидера Јунајтеда, и његови навијачи већ сањају о сценарију из 2016, када су узели титулу. Вечерас (21.15) им у госте долази Челси, и то је права прилика за домаћине да покажу да су озбиљан конкурент за прво место. Квота на кеца је 2,75, икс је 3,25, а двојка 2,60. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Лестер - Челси.

Пут од трагичара до јунака прешла је највећа звезда Ал Ахлија, Сиријац Ал Сома, који је био на стубу срама у дербију са Ал Хилалом, затим промашио пенал против Ал Итихада, да би данас био најбољи на терену и мајсторијама показао да заслужује играње у квалитетнијим лигама од Саудијске Арабије.

Наиме, Ал Сома је у 11. минуту спретно реаговао и ударцем левом ногом са рогља шеснестерца погодио супротан угао. Еврогол. Потез налик ономе када је звездаш Милан Павков у Вечитом дербију из 2019. године, затресао мрежу црно-белих.

Није прошло ни 180 секунди, Ал Ахли је отклонио све дилеме око победника. Поново је Ал Сома био у центру пажње, из далеко лакше позиције од претходне ситуације, уписао је 11. гол у шампионату. Примио је дугу лопту, упутио се ка голу противника, а затим десницом удвостручио вођство домаћина - 2:0.

Коначан резултат у 8. минуту судијске надокнаде времена поставио је Гареб, довољно за 3:0 и пробој Ал Ахлија на деобу лидерске позиције.

Занимљиво да су гостима два пута поништавани голови, после ВАР одлука. Најпре у 50. минуту, када је Шарахили погодио циљ, а потом седам минута касније и погодак Аудија, јер је пре реализације лопту захватио руком.

Погледајте како изгледа руска фудбалерка Ксенија Коваленко.