МИРНЕ МРЕЖЕ У ДЕРБИЈУ КОЛА: Реми ТСЦ-а и Чуке по мери Војводине!

06.04.2024. 22:13
Stadion u Bačkoj Topoli
Стадион у Бачкој Тополи / Извор: МН Press

Фудбалери ТСЦ-а и Чукаричког ремизирали су резултатом 0:0 у 29. колу Суперлиге Србије.

Била је ово прилично уједначена утакмица између трећепласиране и до вечерас четвртопласиране екипе, пошто је сада Чукарички прескочила Војводина. Такође, шансу да прескочи Чукарички имаће и Раднички 1923 који сада има бод мање, који у недељу дочекује Спартак.

Чукарички је био конкретнији у првом полувремену ако гледамо број удараца, јер су гости припретили преко Ковача чији је ударац зауставио голман Илић. Након корнера после исте акције, Чукарички је опет био опасан по гол, али промене резултата није било.

ТСЦ је био бољи у другом полувремену, углавном је играо на половини ривала, стврао шансе, али недовољно опасне по гол Самуровића.

Најближи голу био је Ђорђевић који је изненадио Самуровића из слободног ударца искоса са десне стране, али је голман Чукаричког избио лопту са гол линије.

Како се меч ближио крају, тако су екипе биле безопасније по противнички гол, те је подела бодова била најправеднија.

ТСЦ је био близу победе једино у последњим тренуцима меча када је после центаршута са левог бока Стојићу недостојало неколико центиметара да са петерца погоди за 1:0.

ТСЦ остаје трећи са 60 бодова, Војводина има 47, Чукарички 45, а Раднички 1923 44 и меч мање, као што смо рекли, игра сутра против Спартака.