МИРОЉУБИВО У ПРВОМ МЕЧУ ОСМИНЕ ФИНАЛА ЛЕ: Реми Спортинга и Аталанте

06.03.2024. 22:00
FK Sporting
ФК Спортинг / Извор: Профимедиа

Реванш на програму следећег четвртка.

Фудбалери португалског Спортинга и италијанске Аталанте одиграли су нерешено 1:1 у првом мечу осмине финала Лиге Европе. Ове две екипе играле су и у групној фази, а тада је италијански тим био у успешнији пошто је у два меча остварио победу и реми. Реванш ће ова два тима одиграти наредног четвртка.

МЕЂУ ЛИДЕРИМА: Србија у ТОП 10 земаља са највише сумњивих мечеваfudbal

МЕЂУ ЛИДЕРИМА: Србија у ТОП 10 земаља са највише сумњивих мечева

ПАРТИЗАН ОДБИО 12 МИЛИОНА: Ово су непознати детаљи прелазног рока у ХумскојFK Partizan

ПАРТИЗАН ОДБИО 12 МИЛИОНА: Ово су непознати детаљи прелазног рока у Хумској

ЈУСЕИН БОЛТ ИСМЕЈАО МБАПЕА: Жене трче брже од његаKilijan Mbape

ЈУСЕИН БОЛТ ИСМЕЈАО МБАПЕА: Жене трче брже од њега

Спортинг је повео у 17. минуту када је Тринкао проиграо Паулиња, а гости су одмах кренули да што пре изједначе и шест минута касније имали добру прилиуку преко Холма који је погодио стативу из добре позиције. Наставила је Аталанта са нападима и у 39. минуту стигла до изјендачења голом Скамаке. Свему је претходила грешка Едуарда Кварежме који је одиграо слабу повратну лопту, то је искористио Лукман да притисне голмана Спортинга који је лопту испуцао само до Миранчука који је одмах упослио Скамаку, а овај је погодио за, како се испоставило, коначан резултат.

У наставку је Аталанта била ближе победи, чак је и постигла гол пошто је прецизан био Билал Туре ''маказицама'' у 86. минуту, али је погодак поништен због недозвољене позиције па је остало 1:1.