МРКЕЛА ЗА СРБИЈУ ДАНАС: Сјајна утакмица за Звезду, идемо ка пролећу у Европи (ВИДЕО)

30.10.2020. 08:53
Србија Данас/ Н. Радојевић
Mitar Mrkela
Митар Мркела / Извор: Србија Данас

Спортски директор црвено-белих има разлога за задовољство.

Све је ишло глатко по Црвену звезду у другом колу Лиге Европе у мечу са Слован Либерецом. Првак Србије је одиграо најбољу партију од доласка Дејана Станковића на клупу црвено-белих и убедљиво савладао чешки тим са 5:1 (2:1) за најубедљивији клупски тријумф у групној фази европских такмичења.

ЗВЕЗДА ОД 5 ДО 10: Катаи на страници епске поезије, кондоров лет критикованих бекова, незаустављиви Бен и Иванић (ВИДЕО)

ДЕКИ ЛУДУЈЕ ЗБОГ ПЕТАРДЕ: Попео се на ВРХ ТРИБИНЕ и направио невиђени шоу - као ВОЂА навијача (ВИДЕО)

ПУНИ СЕ БУЏЕТ НА МАРАКАНИ: Ево колико је новца ЗАРАДИЛА Звезда победом над Либерецом!

Зато и не чуди што је спортски директор Црвене звезде Митар Мркела био презадовољан по завршетку меча на празном стадиону “Рајко Митић”.

- Одлична утакмица, од првог минута смо ушли добро у меч, рано повели, играли заиста сјајно. У првом полувремену смо могли да дамо још неки гол и да не уђемо у неизвесну завршницу првог дела када је противник смањио. У сваком случају одлична игра и велики оптимизам пред наредне утакмице – истакао је Мркела за Србију Данас.

После три важне утакмице у којој је Звезда постигла само гол и то из једанаестерца против Партизана прорадио је напад црвено-белих.

- Мало нас у неким утакмицама није хтело. И против Партизана и против Хофенхајама, а нарочито против Јавора могли смо да постигнемо неки гол. Али добро, то је фудбал, идемо даље.

Времена за уживање нема, црвено-беле у недељу очекује првенствени меч са Радником у Сурдулици, а затим у Београд стиже Гент наредног четвртка у трећеј рунди Л групе Лиге Европе.

- Циљ је да прођемо у нокаут фазу на пролеће, верујем да ћемо то остварити. Генк је још једна утакмица ка том циљу – оптимистички је поручио Мркела.

ВИКАО ИЗ ЛОЖЕ ТОКОМ МЕЧА: Станковић упитан да ли је УШАО У СВЛАЧИОНИЦУ на полувремену - "Био сам као дух"