ПАРТИЗАН У ФИНИШУ ИЗБЕГАО ПОРАЗ: Подела плена у Лучанима, црно-бели посустају у шампионској трци

17.03.2024. 14:18
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: ФК Партизан

До прошлог кола чета Игора Дуљаја била лидер.

Фудбалери Партизана ремизирали су на гостовању Младости у Лучанима (1:1) у мечу 26. кола Суперлиге Србије и тиме посустали у шампионској трци.

СТИГАО ДЕМАНТИ О ОСНИВАЊУ КЛУБА НАВИЈАЧА ПАРТИЗАНА У РИЈЕЦИ: То је тотална измишљотина и неистинаGrobari

ДОК СЕ ЧЕКА УГОВОР ЗА ЖЕЉКА ОБРАДОВИЋА: Партизановци ОДЛЕПИЛИ када су ово видели (ФОТО)DuÅ¡ko VujoÅ¡ević

Од уводних минута Партизан је имао лопту у својим ногама, али сви напади деловали су јалово. Северина је први припретио, у шестом минуту, али је голман домаћих интервенисао.

Не тако добрим приликама кумовао је и терен у Лучанима који није био у нарочито адекватним условима.

Домаћи тим први пут је шутирао у 18. минуту, али је шут Величковића зауставио Јовановић.

Наставио је Партизан да напада, али без изгледне шансе, све до 32. минута, када је Гох распалио и шутнуо мало преко пречке.

У 39. минуту нову прилику је имао Баждар, који још једном није најбоље реаговао и непрецизно шутирао, а минут касније је Захид распалио, но добра интервенција Стаменковића.

Младост је постигла погодак из прве праве шансе. Варјачић јецентрирао на другу стативу, где је Бојић послао лопту у мрежу за 1:0.

Кренуо је Партизан офанзивно у наставку, почеле су да се нижу прилике, али и промашаји...

Младост је користила контранападе, имала зицере, али нису успевали да поново савладају сјајног Јовановића.

Домаћин је имао и више изгледних прилика, стопостотних, али смо гледали неке невероватне промашаје.

У 85. минуту Партизан стиже до изједначења. Захид је прошао кроз одбрану екипе из Лучана, а Николић је одбитак послао у мрежу домаћина за 1:1.

До краја меча није било промене резултата, те су црно-бели освојили бод у Лучанима. Сада имају један мање у односу на лидера Црвену звезду, али и меч више у односу на вечитог ривала.