МЛС ЛИГА: Катаи решета! Бивши Звездин фудбалер незаустављив! (ВИДЕО)

24.06.2018. 09:16
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: Профимедиа

Довео Чикаго у вођство.

Чикаго Фајер, којег води наш Вељко Пауновић, одиграо је нерешено против Сијетла – 1:1, а једини гол за домаћи тим постигао је бивши фудбалер Звезде Александар Катаи. Катаи је швајцарског голмана Штефана Фраја савладао у деветом минуту прецизним, ниским ударцем са дистанце, а након што је Демп изједначио 13 минута касније, Чикаго је преузео иницијативу, а Катаи био и остао најбољи појединац на терену.

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО: Погледајте терен на којем ће Звезда играти са Аустријанцима (ФОТО)

СТИЖЕ ПОЈАЧАЊЕ: Звезда изабрала замену за Ле Талека (ВИДЕО)

Наш повремени репрезентативац, који је тај статус изгубио након што се из Звезде отиснуо у Алавес, који га је на позајмицу и послао у редове америчког прволигаша, умало је био стрелац још једном, када је његов разоран ударац зауставила пречка.

Потом су на ред дошле његова идеална проигравања, али саиграчи из редова Чикага нису били на висини задатка, па је у јунака утакмице израстао голман Фрај.

Катаијева екипа тренутно је седма у Источној конференцији МЛС-а, са учинком од по пет победа и ремија, уз седам пораза, док је Сијетл десети на Западу, са 3-3-8 у досадашњем току сезоне. На Истоку води Атланта јунајтед са 33 бода, 13 више од Чикага коме тренутно један недостаје да се нађе на шестој, последњој позицији која води у плеј-оф, док је у Западној конференцији водећи Спортинг Канзас сити са 32 бода.

Све најновије вести са Мондијала у Русији можете да прочитате ОВДЕ.