МНОГО БУРЕ У КРАГУЈЕВЦУ: Два пенала, преокрет Радничког и Нинковићев излив беса на крају

08.05.2022. 17:24
Nikola Ninković
Никола Нинковић / Извор: МН Press

Напето у борби за опстанак.

Фудбалери Радничког из Крагујевца славили су на свом терену против Пролетера 2:1 у петом колу плеј-аута Суперлиге.

РОДИЋ НАЈАВИО ЕКСПЛОЗИЈУ НА МАРАКАНИ Долази његов бивши саиграч: "Озбиљно - много добар фудбалер"

ПРОЋИ ЋЕ КАО ДИОНИ: Откривено на које играче је Станковић ПОБЕСНЕО!

БИВШИ ЗВЕЗДАШ И САДИК ДОНОСЕ ПАРТИЗАНУ ТРИ МИЛИОНА: Алмерија гази ка ЕЛИТИ

Злата вредну победу остварила је екипа Ненада Лалатовића против директног ривала за опстанак, а до ње су стигли у самом финишу меча.

Од почетка су домаћи имали иницијативу, а до предности су могли у 29. минуту, ипак Мирић није искористио једанаестерац после прекршаја над Пишчевићем. Веома лоше је шутирао, лопта је завршила високо изнад пречке.

Казна је стигла у финишу првог дела, када је после Нинковићевог корнера са леве стране и лоше реакције одбране Радничког, некадашњи штопер Партизана Марко Јовановић савладао Лукића.

Друго полувреме је донело много буре, у 82. минуту нову велику прилику је пропустио Мирић, да би само минут касније био доуђен нови пенал за домаће.

Ова одлука изазвала је бурну реакцију гостију, створила се велика гужва на терену, али се све ипак брзо смирило. Овога пута је одговорност да изведе једанаестерац преузео Немања Томић који је ушао у игру током другог полувремена. Учинио је то боље од Мирића и Крагујевчани су изједначили на 1:1.

Добре измене је извршио Лалатовић, пошто је још један резервиста, Ђорше Максимовић, у 89. минуту донео потпуни преокрет Крагујевчанима.

Последње минуте овог меча обележило је и искључење Николе Нинковића који је шутнуо капитена Радничког Марка Мирића док је лежао на земљи. Потом су га саиграчи једва смирили и упутили ка свлачионици.

Раднички сада има 35 бодова на 14. месту које води у бараж, а Пролетер је претпоследњи са 32 бода.