МНОГО РАЗЛОГА ЗА БРИГУ: Звезда бледа пред европски старт, добитак - СТАНКОВИЋ!

23.06.2017. 19:48
Džon Ruiz na utakmici Crvena zvezda - Rudar
Џон Руиз на утакмици Црвена звезда - Рудар / Извор: Фото: Стар Спорт

Нови меч на Златибору неуспешан.

Фудбалери Црвене у генералној проби уочи почетка квалификација за Лигу Европе ремизирали су без голова са Рударом из Пљеваља, 0:0. Нема сумње да ће нови тренер црвено-белих Владан Милојевић имати много посла да укомпонује тим, а проблем је што је до прве утакмице са малтешком Флоријаном остало још само шест дана.

ИЗНЕНАДНИ ГОСТ: Звезду на Златибору гледа и Никола Пековић!

НЕОЧЕКИВАНО: Звезда добија сјајно појачање из НБА (ФОТО)

Милојевић је на старту утакмице указао прилику следећој једанаесторицИ: Станковић, Стојковић, Савић, Фримпонг, Анђелковић, Доналд, Ле Талек, Срнић, Руиз, Рикардињо и Боаћи.

Могуће је да ће овај тим истрчати на терен стадиона "Рајко Митић" 29. јуна, а сада је сасвим извесно да ће Милојевићева Звезда играти у формацији 4-4-2. Поред Ричмонда Боаћија против Рудара је у шпицу био и новајлија Рикардињо, а од новајлија су у тиму били и Филип Стојковић и Вујадин Савић.

Међутим, ни њихово присуство није помогло Звезди да оствари позитиван утисак после ремија са репрезентацијом Ужица (1:1) и пораза другог тима од Зете (1:2).

aleksandar-stankovic
александар-станковиц / Извор: Србија Данас

Црвено-бели су имали више од игре од ривала из Црне Горе, али је неефикасност била очигледна. Са друге стране, Пљевљаци су имали две одличне шансе у другом полувремену, али је оба пута бравурозним интервенцијама црвено-беле спашавао млади голман Александар Станковић.

Црвено-бели су били много опаснији у првом полувремену, када је на сцени био "први" тим. Међутим, Срнић, Боаћи, Доналд и Ле Талек нису били довољно концентрисани у азвршници акција.

Милојевић је промешао карте у наставку, а утакмицу на Златибору је завршио следећи састав: Станковић, Гобељић, Савић, Леталек, Милошевић, Рачић, Милијаш, Јововић, Аџић, Вучићевић и Павков.

И поред тога што су црвено-бели имали више покушаја у другом делу игре, Рудар је два пута опасно припретио, а 19-годишњи Станковић је вадио "кестење из ватре" у 56. и 64. минуту.

Звезд аје у фи нишу покушавала преко МИлана Павкова и Вање Вучићевића, али ће се са Златибора вратити без тријумфа, 0:0.