МОТИВ ДО НЕБА: Звезда у преостала два кола може да обори СВЕТСКИ РЕКОРД (ВИДЕО)

10.05.2021. 08:52
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Чинило се као немогућа мисија.

Фудбалери Црвене звезде су одавно оверили нову шампионску титулу. Победом против Златибора (6:1) стигли су до 102. бода у шампионату, а голеадом у другом полувремену повећали су број постигнутих голова у овој сезони на чак - 104.

СТАНКОВИЋ ДРЖАО ПРЕДАВАЊЕ СВОЈИМ ШТОПЕРИМА: Морамо бити реални, глава полако попушта

ЗВЕЗДИНА ДЕЦА И КАНГА: Златибор наљутио црвено-беле, шампион Србије спаковао пет комада (ВИДЕО)

ЗА ПЕТ МИНУТА ДВА ГОЛА: Када игра Иванић, игра и Звезда - Мирко преокренуо Златибор (ВИДЕО)

Ако сте помислили да црвено-бели више немају мотива у преостала два кола у великој сте заблуди. Изабраници тренера Дејана Станковића у прилици су да ни мање ни више поставе светски рекорд који тренутно држи шкотски Селтик и за који се веровало да ће тешко бити срушен.

У сезони 2016-17 зелено-бели су освојили шампионат Шкотске са 106  освојених бодова (34 победе и четири ремија).

Звезда тренутно има 102 бода из 36 мечева (33 тријумфа и три ремија), а  у последња два кола би победама у гостима ОФК Бачкој и у Београду над Металцем стигла до 108 бодова и новог рекорда.

Ако би из ова два дуела освојили смао четири бода, изједначили би Селтиков рекорд.