УСПАВАНИ ПАРТИЗАН СЛАВИО ПРОТИВ НОВОГ ПАЗАРА: Црно-бели одиграли сјајно полувреме, па умало просули два гола предности
Фудбалери Партизана победили су Нови Пазар резултатом 2:1 у оквиру четвртог кола плеј-офа Суперлиге Србије.
Са ова три бода црно-бели имају четири поена и меч више у односу на трећепласирану Војводину, док су Пазарци после пораза остали са минималним шансама за пласман у Европу наредне сезоне.
Одлично су изабраници Срђана Благојевића започели меч и већ у другом минуту створили шансу преко Полтера. Искусни Немац је проиграо Драгојевића, али је капитен Партизана из изгледне позиције изблокиран.
Коцебуе је претио на другој страни, међутим Партизан је предњачио у великим приликама. У 16. минуту су комбиновали Полтер и Угрешић, а везиста црно-белих је солидно шутирао и погодио стативу. Само неколико минута касније и Вукотић је пробао изван шеснаестерца и домаћа екипа је наставила са нападима.
У 23. минуту уследила је прелепа акција Полтера и Угрешића, коју је завршио Драгојевић. Није млади везиста погрешио у ситуацији један на један за заслужено вођство црно-белих.
Десет минута касније после корнера је Ђурђевић са друге стативе вратио лопту у петерац, а Милићев ударац главом је завршио преко гола.
У 45. минуту Партизан је удвостручио предност. Остао је Вукотић потпуно сам на десној страни, црногорски репрезентативац је центрирао, а Пазарци су лоше отклонили опасност.
Лопта је на петерцу дошла до Угрешића, који је реаговао рутински и повећао вођство своје екипе.
СУПЕРЛИГА (ПЛЕЈ-ОФ) - 34. КОЛО
ПАРТИЗАН - НОВИ ПАЗАР 2:1 (2:0)
/Драгојевић 23, Угрешић 45 - Хаџимујовић 78/
Београд.
Стадион Партизана.
Судија: Лазар Лукић
Партизан (4-2-3-1): Милошевић - Рогановић, Милић, Митровић, Ђурђевић - Здјелар, Драгојевић - Сек, Угрешић, Вукотић - Полтер.
Нови Пазар (4-2-3-1): Самчовић - Миросавић, Бачкуља, Хаџимујовић, Милетић - Алић, Тогбе - Сади, Давидовић, Цамај, - Коцебуе.
У наставку је Вукотић био један од најопаснијих фудбалера Партизана, али везиста није био довољно конкретан. За госте добру шансу је имао Оморегбе у 59. минуту, његов ударац главом је био непрецизан.
Нешто конкретнији су били гости, а награду за то су дочекали у 78. минуту. Бивши играч Партизана Милетић је извео корнер, а Хаџимујовић је на првој стативи био навиши и смањио резултат у Хумској.
Седам минута касније гол Оморегбеа је поништен због офсајда, па су Пазарци остали без изједначења, а уједно и без бода, пошто се резултат до краја сусрета није мењао.