МОЖЕ ЛИ ИХ ИКО ЗАУСТАВИТИ: Роналдо ПРОМАШИО пенал али ипак одвео Јуве до титуле (ВИДЕО)

27.07.2020. 08:44
СрбијаДанас
FK Juventus
ФК Јувентус / Извор: Профимедиа

Девета у низу.

Јувентус је коначно обезбедио и математички освајање девете везане титуле у Серији А, пошто је победио на свом терену Сампдорију 2:0.

ПО УЗОРУ НА ПСЖ И СИТИ: Катарски миљардери враћају Парми сјај из деведесетих!

ВЕЛИКИ ХЕНДИКЕП ЗА НЕМЦЕ: Заражен короном пред старт европских утакмица!

СМС НАСТАВЉА ДА ТЕРОРИШЕ: Погледајте нову БОМБУ репрезентативца Србије! (ВИДЕО)

Мучио се Јувентус и против Ђеновљана да пробије бедем. Таман када се мислило да ће се на полувреме отићи без голова, у седмом минуту надокнаде Миралем Пјанић уместо очекиваног шута на гол из слободног ударца или убацивања у срце шеснаестерца, кратко је по земљи проследио лопту на ивици казненог простора Роналду, који је мајсторски шутирао и савладао голмана гостију Аудера.

Било је од тада лакше бјанконерима, а у 67. минуту одличан контранапад у гол и вођство 2:0 претворио је Бернадески, који је сјајно реаговао на одбијену лопту голмана Аудера после шута Кристијана Роналда. Само 10 минута касније меч је практично решен, пошто је Сампдорија остала са играчем мање због другог жутог картона Торсбија. Имао је Роналдо прилику да се примакне Ћиру Имобилеу, који је раније током вечери постигао хет-трик, на листи стрелаца на два гола, али у 89. минуту није искористио пенал, пошто је затресао пречку. Ипак, оно што је најважније Јувентус је победио и постао недостижан за све конкуренте.

Ово је торинском гиганту 36. титула у Серији А, а девета у низу што је рекорд не само Италије већ и свих лига петице.