МУРИЊОВИ ТЕШКАШИ СЛОМИЛИ ФЕЈНОРД: Рома после продужетака до полуфинала Лиге Европе (ВИДЕО)

20.04.2023. 23:42
Žoze Murinjo
Жозе Мурињо / Извор: Реутерс

Господин Специјални у походу на нови трофеј.

Фудбалери Роме пласирали су се у полуфинале Лиге Европе после победе над Фејнордом у другој утакмици, после продужетака су славили домаћи 4:1. У Ротердаму је било 1:0 за Холанђане.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Мегвајер погурао Севиљу ка полуфиналу, Влаховић наставио пост, али Јуве издржао у Лисабону (ВИДЕО)

УМАЛО ОД ГОТОВОГ ВЕРЕСИЈА: Српска Фиорентина се неочекивано мучила, али прошла у полуфинале (ВИДЕО)

САДА СЕ СВЕ МЕЊА: Јувентусу званично ВРАЋЕНИ бодови, Влаховић и Костић поново у Лиги шампиона

Тренер Вучице Жозе Мурињо одлучио је да од старта меча не пошаље на терен узданице тима: Паула Дибалу и Тамија Ејбрахама и на крају се испоставило да је то била добра одлука.

Управо су њих двојица били најсвежији на терену од уласка у игру у 73. минуту меча и погурали свој тим ка месту међу четири најбоља тима.

Но, није тако изгледало пошто је Рома пре уласка поменутог двојца имала предност, голом Спинацоле у 60. минуту, да би десет минута пре краја Пајшао искористио непажњу у одбрани домаћих и главом довео свој тим на корак од полуфинала.

Но, потом на сцену ступају Дибала и Ејбрахам. Прво је Аргетинац само минут пре краја одвео меч у продужетак, да би у додатних 30 минута и Ејбрахам дао свој допринос.

Умакао је Енглез одбрани гостију у 101. минуту, убацио оштру лопту у срце шеснаестерца где је присебан био Ел Шарави и довео Олимпико до транса.

У 109. минуту је решено питање победника, поново Ејбрахам је био у срцу свега. Шутирао је нападач у шеснаестерцу гостију, одбранио је тај ударац Бајлоу, али је на одбијену лопту натрчао Пелегрини и послао је у мрежу. Првобитно је гол поништен, али је одлуком ВАР технологије установљено да је Ејбрахам био у дозвољеној позицији. Још један детаљ вредан помена јесте црвени Хименеза у 120. минуту, после старта над Манћинијем.

Рома ће у борби за финале играти са Бајером из Леверкузена који је био бољи од Унион Сен Жилое. Славили су изабраници Ћабија Алонса у Белгији 4:1, после немачких 1:1.

Погледајте како изгледа Беатрис Мореира, девојка Гиљермеа Соареша фудбалера Браге