МВП ФИНАЛНЕ УТАКМИЦЕ: Пријовић донео Вестер Јунајтеду титулу шампиона Аустралије (ВИДЕО)

28.05.2022. 14:44
Aleksandar Prijović
Александар Пријовић / Извор: Профимедиа

Гол и асистенција за велико славље.

Многи су се прошлог лета чудили кад је Александар Пријовић одбио Црвену звезду и бројне европске клубове и отишао у далеку Аустралију. Испоставило се да је направио сјајан потез.

У сусрет финалу Лиге шампиона: Квота на победу Ливерпула нигде на планети није велика као у Mozzartu!

МАРКО РУШИ СВЕ РЕКОРДЕ: Николићу за потпис 2.000.000 евра по сезони!

ПРАВИО ЈЕ НЕВОЉЕ: Рапид из Беча дао отказ Филипу Стојковићу (ФОТО)

Његов Вестерн Јунајтед данас је постао шампион Аустралије пошто је у финалној утакмици савладао великог фаворита и актуелног шампиона Мелбурн Сити са 2:0. Вестерн јунајтед је тако освојио трофеј у тек четвртој години постојања.

Пријовић је био најбољи играч финалне утакмице потшо је асистирао код првог гола, а затим и сам постигао погодак вредан титуле.

Вестерн је повео у другом минуту, аутоголом Нуња Рајса, и то је био најбржи погодак у историји финала шампионата Аустралије.

Пријовић је после центаршута био у скоку између тројице играча Мелбурн ситија, а лопта се одбила о једног од њих и завршила у голу.

Потом је Пријовић и сам био стрелац у 30. минуту. Његов саиграч је уз доста среће упослио српског нападача, који је фантастично реаговао и послао лопту иза леђа голмана Мелбурна.

Пријовић је ове сезоне одиграо 27 утакмица за Вестерн Јунајтед и имао учинак од 13 голова и шест асистенција.