НА ДАНАШЊИ ДАН: Звезда је избацила Бајерн, а Савићевић покорио Минхен (ВИДЕО)

10.04.2019. 09:54
Delije
Делије / Извор: Србија Данас

Вече за незаборав.

Славна генерација Црвене звезде је на данашњи дан 1991. године остварила једну од највећих победа у европским такмичењима, односно у клупској историји, трујумфом над Бајерном у Минхену са 2:1, у полуфиналу тадашњег Купа европских шампиона.

БЛИЖИ СЕ КРАЈ САГЕ: У Ајнтрахту открили који клубови желе Јовића! (ФОТО)

ХАСКИЋ НЕМА ДИЛЕМУ: Желим да ПОСТИГНЕМ гол на Маракани! (ФОТО)

ВЕЧЕ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Опроштај Вејда и Дирка, Јокићу се овако нешто никад није десило (ФОТО)

У првој утакмици полуфинала Купа европских шампиона, 10. априла пре 28 година, гостовали смо у Минхену славном Бајерну. Остало је забележено да је тадашњи директор Црвене звезде Драган Џајић пред полазак у Немачку најавио историјску победу црвено-белих. Није тако деловало након 23. минута, када су Баварци повели голом Волфарта. Међутим, иако није добро почело по изабранике Љупка Петровића, Црвена звезда је показала каква је „машинерија“ постала!

Све се променило у 45. минуту након муњевите, једне од најбржих контри у историји фудбала. Чувену акцију започео је Радиновић, ишла је потом преко Белодедић и Просинечког, лопта је дошла до Бинића који је припремио егзекуцију за Дарка Панчева - 1:1! Све то у свега неколико секунди. Неверица у Минхену и одушевљење широм Србије. Још веће славље навијача Црвене звезде како на стадиону у Михнену, тако и широм света, уследило је у 70. минуту утакмице. Била је то још једна муњевита контра - Панчев је проиграо Савићевића који је био незаустављив у свом јуришу на гол Бајерна. Уследила је маестрална реализација Генија и погодак за тријумф Звезде, односно за коначних 2:1.

БУКМЕЈКЕРИ РЕКЛИ СВОЈЕ: Нећете веровати ШТА очекују кладионичари у финалу АБА лиге

МАРИНА МАЉКОВИЋ ПРЕД ШАМПИОНАТ ЕВРОПЕ: Биће МНОГО промена

АТП ХЈУСТОН: Типсаревић после две године на шљаци и одмах победа

Историјска утакмица добила је наставак у београдском реваншу када је 24. априла 1991. одигран антологијски сусрет за пласман у финале Купа шампиона.

Погледајте како изгледа Јулијана Тригубчак, атрактивна навијачица на хокејашким мечевима.