СЕРИЈА А: Наполи нема ко да заустави! Лазетић УМАЛО ПОГОДИО у ремију шампиона (ВИДЕО)

08.11.2022. 21:15
FK Napoli
ФК Наполи / Извор: Профимедиа

Сјајна игра на Југу...

Вечерас је настављено 14. коло италијанске Серије А. Фудбалери Наполија још једном су доказали да су конкуренти за "Скудето" савладавши на стадиону Дијего Армандо Марадона екипу Емполија резултатом 2:0.

ЂУКИЋ ШОКИРАО ОТКРИЋЕМ: Навијао сам за Црвену звезду

ЧЕКА СЕ ДОГОВОР: Саутемптон има озбиљног кандидата за тренера

ДЕЛИЈЕ ЗОВУ НА БАНОВО БРДО: Да помогнемо играчима да остане плус седам

Домаћин се прописно намучио не би ли савладао свог ривала, у првом полувремену расположен је био Распадори који је у два наврата претио Викарију.

Стезали су обруч играчи Наполија и у наставку меча, покушавали да угрозе гол ривала преко Ангисе и Осимена, док је на другој страни Бандинелијев ударац завршио преко пречке.

Детаљ који је преломио утакмицу догодио се у 68. минуту када је Марин скривио пенал над Осименом, а сигуран са беле тачке минут касније био је Ирвинг Лозано.

У 74. минуту, Емполи је остао са играчем мање пошто је други жути картон добио Луперто.

Изабраници Лућана Спалетија сигурном су игром успели да приведу утакмицу крају, притом постигавши гол у 88. минуту када је погодио Пјотр Зјелински.

Утакмица између Специје и Удинезеа окончана је резултатом 1:1

Гости су први затресли мрежу преко Саксеса, али је тај погодак поништен због офсајда, да би у 33. домаћин повео голом Аркадијуша Реке.

Бод "зебретама" донео је Санди Ловрић који је погодио у 43. минуту сусрета.

Фудбалери Кремонезеа направили су велико изненађење пошто су на домаћем терену ремизирали са Миланом 0:0.

Екипа из Кремоне освојила је велики бод након што је издржала неколико страховитих налета "росонера" који су претили преко Дијаза, Тијаоа и Месијаса, но без конкретног учинка.

Успео је Милан почетком другог полувремена да затресе мрежу ривала, играо се 56. минут када је Дивок Ориги погодио, али истовремено и нашао се у офсајду, па је погодак после прегледаног ВАР снимка поништен.

Уследила је јалова теренска иницијатива помало безидејног Милана који није имао адекватно решење пред голом Карнесекија, Стефано Пиоли је кренуо на све или ништа и у игру увео младог репрезентативца Србије Марка Лазетића.

Некадашњи фудбалер Црвене звезде није имао превише времена да се истакне, у дуелу док је лопта била ван игре добио је жути картон и није успео да помогне својој екипи да оствари победу. У самом финишу меча, Лазетић је имао изгледну прилику да погоди, међутим лопту је послао преко гола.

Кремонезе је учинио велику услугу Наполију који је вечерашњом победом побегао Милану на осам бодова, "росонери" су други у Серији А са 30 бодова, док је клуб из Кремоне сада 18. са седам бодова.