НАСТАВЉЕНА ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Брентфорд водио 2:0, Тотенхем ипак стигао до ремија

26.12.2022. 16:50
FK Brentford
ФК Брентфорд / Извор: Реутерс

Певци имали прилику и за потпуни преоркет.

После више од месец дана паузе због Светског првенства у фудбалу настављена је Премијер лига, а у првом мечу дана Брентфорд и Тотенхем су ремизирали 2:2 (1:0).

ПРАЗНИК ФУДБАЛА ЈЕ У ТОКУ: BOXING DAY ТИ ЧУВА ТИКЕТЕ, У МЕРИДИАНУ СИ УВЕК ПОБЕДНИК!

АНЋЕЛОТИ ОДЛУЧИО: Четворица могу да иду у већ јануару

ПРОБЛЕМИ У ДОРТМУНДУ: Мукоко одбио продужење уговора са Борусијом

Тотенхем је заиграо у најјачем саставу, али је био приметан умог играча који су били на Мундијалу и Брентфорд је то искористио да поведе већ у 15. минуту када је Виталиј Јанелт покупио отпадак и савладао Форстера. Тотенхме је покупшао да стигне до изједначења, претили су преко Сона, али је и Брентфорд имао неколико шанси да дуплира вођство, а у 43. минут уим је поништен гол због офсајда и на полувремену је остало 1:0.

Ни пуних десет минута од наставка игре уследио је нови шок за Тотенхем пошто је Брентфорд повео са 2:0 голом Ивана Тонија у 54. минуту после корнера. Није ту међутим био крај. У 64. минуту Тотенхему је дао наду Хари Кејн који је после центаршута Ленглеа био највиши у скоку и постигао погодак за 2:1. Наставили су Певци да играју офанзивно и у 71. минуту су стигли до изједначења пошто је Хојбјерг прецизно шутирао и погодио. Могао је Тотенхем до краја и до потпуног преокрета, али је Кејн погодио пречку у 84. минуту да би само минут касније Тони пропустио прилиу да донесе Брентфорду сва три бода пошто је његов шут завршио мало изнад пречке.