НЕМА МЕСИЈА, НЕМА ПРОБЛЕМА: Барселона прегазила Сосиједад, блистао Брајтвајт

15.08.2021. 22:16
Martin Brajtvajt
Мартин Брајтвајт / Извор: Реутерс

Данац двоструки стрелац.

Фудбалери Барселоне победили су Реал Сосиједад код куће резултатом 4:2 у првом колу Ла Лиге. Каталонци су тријумфално започели живот после Лионела Месија, који је после 21 године напустио Ноу Камп и преселио се у ПСЖ.

„Најјачи шут“ уз најквалитетнију музику у Нишу

НИЈЕ МОГАО ДА САКРИЈЕ ЕМОЦИЈЕ: Нови дрес Звезде подсетио Станковића на славне дане (ВИДЕО)

ЛУДИЛО У МОСКВИ: Николићева Локомотива одолела Зениту

У одсуству Куна Агуера, Ансуа Фатија и Усмана Дембелеа, Брајтвајт је од старта добио шансу уз Антоана Гризмана и новајлију Мемфиса Депаја у нападу. На указано поверење тренера Роналда Кумана одговорио је на прави начин и погоцима у 45 2. и 59. минуту водио Барсу до победе.

Домаћину је предност претходно донео Ђерар Пике у 19. минуту, на центаршут Депаја, па се у финиш утакмице ушло уз огромних 3:0 за Барсу.

Упркос томе, Баскијци су успели да се врате. Преко Баутисте Ђона у 82. и Микела Ојарсабала у 85. минуту унели су потпуну драму у меч, али ипак нису избегли пораз.

Уместо тога, Серхи Роберто је у накдонкади поставио коначан резултат.