НЕСЛАВАН ДЕБИ МИЛОШЕВИЋА: Петарда Португалаца у Зеници!

16.10.2023. 23:02
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Профимедиа

Роналдо доминирао...

Вечерас су одиграни мечеви осмог кола квалификација за Европско првенство. У групи Ј убедљиве победе су уписали Португал над Босном и Херцеговином (5:0) и Исланд над Лихетнштајном (4:0), док је Словачка минималцем славила на гостовању Луксембурга.

ОРЛИЋИ БАР МАЛО ИЗВАДИЛИ ФЛЕКЕ ПОСЛЕ ЕНГЛЕСКЕ: Србија савладала Северну Ирску

ДЕКЛАСИРАЛИ СРБИЈУ, А ПОРАЖЕНИ ОД УКРАЈИНЕ: Шок за Енглезе у Кошицама!

Повређен стартер из Будимпеште! Стојковић мора да мења тим

Саву Милошевићу је незахвално уваљен "врућ кромпир" у "вулкану" незодољства у Босни и Херцеговини. Португал је у дотукао Босну и Херцеговину у Зеници у моментима кад је ситуација око репрезентације најосетљивија и атмосфера наелектрисана. Пун елана, Милошевић није могао да побегне од чињенице да је потребно много рада и да "о-рук" систем на домаћем терену против тима највише светске класе не функционише.

Туробна ноћ на "Билином пољу". Пет голова примљених у првих 45 минута. На све то и истрчавање и насртај навијача на Роналда. Слика која ће обићи целу планету.

"Цунами" голова покренуо је Кристијано Роналдо из пенала у петом минуту после играња руком играча БиХ у казненом простору. Надовезао се ЦР7 у 20. минуту на асистенцију Жоаа Феликса у рутински довршеном контранападу и неуспелом изазивању офсајда.

У стрелце су се затим уписали и Бруно Фернандеш у 25. минуту ефектним шутем, па Жоао Кансело у 32. и за фатални ударац Жоао Феликс у 41. минуту.

Остаје једино нада да ће као главни јунак у песми Забрањеног пушења "Зеница блуз", Саво на дуже стазе изаћи као победник насмејаног лица после "шамара" коју му је садашњост приредила.

Исланд је на свом терену био неумољив против Лихтенштајна са 4:0.

Попут Роналда, два поготка је постигао Гјифи Сигурдсон, такође почевши прецизним извођењем једанаестерца од 22. минута. Алфред Финбогасон је дуплирао у 44. минуту. Гости су у првом полувремену имали прилику да смање заостатак, али је Сандро Вајсер промашио једанаестерац.

Сигурдсон је свој други погодак постигао у 49. минуту, а коначних 4:0 поставио је Хакон Харалдсон у 63. минуту.

Словачка је поготком Давида Дуриша у 77. минуту извукла три бода против тврдог Луксембурга.

Стање на табели је такво да је Португал максималан са свих осам победа. Словачка је другопласирана са 16 бодова. Следи Луксембург са 11, па Исланд са 10 бодова. Босна и Херцеговина је остала на девет бодова, а на дну је Лихтенштајн са нулом.

У деветом колу су парови Луксембург - БиХ, Лихтенштајн - Португал и Словачка - Исланд.