НИ НАЈБОЉИ МУ НЕ МОГУ НИШТА: Милојевићев Ал Ахли све ближи Лиги шампиона! (ВИДЕО)

20.08.2020. 22:43
Vladan Milojević
Владан Милојевић / Извор: ФОТО: Инстаграм принтесцреен/алахлицлуб.са

У Џеди је пао Ал Итихад.

Ал Ахли који са клупе предводи Владан Милојевић остварио је трећу победе у последња четири кола. Овога пута, савладан је најбољи тим не само Саудијске Арабије већ читаве Азије - Ал Итихад (2:1). Овим тријмуфом великан из Џеде је остао у трци за место које води у Лигу шампиона.

МЕСИ РАЗГОВАРАО СА КУМАНОМ: Аргентинац саопштио планове за будућност! ШОК!

КАВАНИ УСКОРО ДОБИЈА НОВИ КЛУБ: Стигла је понуда која се не одбија (ФОТО)

НОВА ПРОВОКАЦИЈА ИЗ АЛБАНИЈЕ: Ултраси Тиране послали морбидну поруку свим СРБИМА! (ФОТО)

Утакмица је кренула идеално за домаће. Након само пет минута игре Ал Ахли је дошао до вођства, а стрелац је био најбољи играч "зелених" и можда најбољи голгетер Азије Омар Ал Сома.

Да је Милојевић урадио вечерас велики посао најбоље илуструје следећи податак. И поред иницијативе изражене у великом поседу лопте, Ал Хилал је имао само један пут у оквир гола. Било је то у 62. минуту Али Ал Болеахи изједначио резултат ударцем главом.

За залагање и праву тимску игру домаћу су награђени у 74. минуту, када је Абулфатах Асири после одбитка главом спровео лопту у мрежу немоћног Абудалха Ал Мајуфа.

Ал Ахли је вечерашњим тријумфом стигао до треће позиције. Ово место је уједно и последње које води у Лигу Шампиона Азије. До краја првенства је остало још четири кола, а екипа српског стручњака има три бода више од четвртопласиране Ал Вехде.