НИЈЕ ДАО ГОЛ, НИ АСИСТИРАО: Али о Тадићевим потезима БРУЈИ цела Холандија! Ајакс ДЕМОЛИРАО Витесе (ВИДЕО)

29.08.2021. 16:57
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Искалили бес.

Рањењи лав је најопаснији. После шокантног ремија на гостовању Твентеу у прошлом колу, фудбалери Ајакса искалили су сав бес на Витесеу и госте из Арнхема испратили са чак пет лопти у мрежи - 5:0!

ОЗБИЉНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: Партизанов противник у Лиги конференције ИЗРЕШЕТАО шампиона!

ТЕШКА СИТУАЦИЈА ЗА БУГАРЕ: Лудогорец ОСЛАБЉЕН пред мечеве са Звездом!

ОЛД ФИРМ ДЕРБИ: Пројектил Швеђанина изазвао ЕКСПЛОЗИЈУ на Ајброксу! Полицајци УХАПСИЛИ Селтик (ВИДЕО)

Два минимална пораза за Вулверхемптон и наставак тешких утакмица. Манчестер јунајтед је фаворит у Mozzart кладионицама са квотом 1,85 на двојку. Њихови судари иначе не обилују головима, па тип 0-2 вреди квоте 1,81. Погледајте и остале Mozzart квоте за меч Вулверхемптон – Манчестер јунајтед.

Иако није постигао гол, нити асистирао саиграчима код свих пет, Душан Тадић је поново показао зашто носи капитенску траку у славном клубу.

Плесао је вођа Орлова на терену, "шегачио се" са противничким играчима, а са двамаестрална потеза у једној акцији Копљаника подсетио на легендарног Роналдиња и његове бравуре. Детаљ из првог полувремена, када је у полуокрету Тадић повукао лопту петом и на исти начин оставио повратан пас Себастијану Алеру чији ударац је одбранио голман гостију, без конкуренције је био најлепши на мечу.

Не треба занемарити ни учешће Тадића код четвртог гола Ајакса, када је после његовог центаршута Томас Хајек је у 60. минуту неспретно погодио сопствену мрежу и постигао аутогол за на семафору високих 4:0 у корист Копљаника.

Голеада је почела у 5. минуту, када је Себастијан Але на диван начин, петом, оставио лопту Антонију који је левицом погодио даљи угао, док су до краја првог полувремена погађали Алварез и Гравенберх.

У наставку, већ поменути Хајек испао је један од највећих трагичара меча, да би на асистенцију Мартинеза, седам минута касније Класен поставио коначан резултат.

Погледајте како изгледа италијанска спортска новинарка Дилета Леота.