ИГРАО ЈЕ ПАРТИЗАН, А ДЕЛИЈЕ И ГРОБАРИ СУ НАВИЈАЛИ ЗАЈЕДНО: Ево када се и зашто то догодило (ВИДЕО)

02.09.2017. 12:27
Fudbalski večiti derbi
Фудбалски вечити дерби / Извор: МН Press

Веома редак случај.

Нетрпељивост која влада између навијача фудбалских клубова Црвене звезде и Партизана умела је често да се пренесе и на руководства вечитих ривала. Познато је да су два највећа клуба умела често да буду у сукобу, али некада није било тако.

ЂУКИЋ НА СЛАТКИМ МУКАМА: Тренер Партизана због ОВОГ играча не може мирно да СПАВА! (ВИДЕО)

ОСТАО ИЛИ ОТИШАО, ОВО ЋЕ ЗАНИМАТИ ДЕЛИЈЕ: Решена судбина Катаија у Алавесу

Пример за то догодио се пре 27 година када је Партизан одиграо последњи меч против загребачког Динама у СФРЈ. Куриозитет је да су навијачи Партизана на трибинама имали и подршку Звездиних навијача. Првог дана септембра 1990. Партизан је победио резултатом 2:1, головима Јокановића у 13. минуту, те Ђурђевића у 39. из пенала. Једини гол за Модре постигао је актуелни председник ХНС-а Давор Шукер у другом полувремену.

ТАДА У ЗВЕЗДИ НИЈЕ ПРОШЛО КАКО ТРЕБА: Данијел Аврамовски поново у црвено-белом дресу

Међутим, један детаљ са те утакмице остао је посебно упечатљив. На северној трибини стадиона у Хумској раширена је застава "Делије север", која је припадала навијачима Звезде који су дошли да пруже подршку највећем ривалу против хрватског тима. Ништа необично за то време, јер је набујали национализам у обе државе већ достизао тачку кључања пре неко што је СФРЈ нестала у крвавим сукобима.