НИЈЕ ОВО БЛЕКИЈЕВА НОЋ: Интер окренуо Фиорентину за нови трофеј Купа Италије (ВИДЕО)

24.05.2023. 22:54
Nikola Milenković
Никола Миленковић / Извор: Профимедиа

Нероазури одбранили титулу.

Фудбалери Интера одбранили су титулу Купа Италије победом у финалу над Фиорентином 2:1.

ГАЋИНОВИЋ СЛАВИ, ЖИВКОВИЋ ТУГУЈЕ: АЕК може и са играчем мање - Дупла круна за црно-жуте

КУП ХРВАТСКЕ: Сплићани дивљали, Хајдук одбранио титулу (ВИДЕО)

СИТИ СПРЕМА БОМБУ: Стиже појачање из ПСЖ-а

Није добро почело по Нероазуре пошто је Фиорентина повела већ у трећем минуту. Гонзалез је завршио одличну тимску акцију своје екипе.

Интер је успео већ до полувремена да преокрене резултат. Један од трагичара је нажалост био и Никола Миленковић који није направио офсајд замку у 29. минуту и тако је омогућио Лаутару Мартинезу да поравна. Овај кикс је подсетио на меч наше селекције Србије против Камеруна када је штопер направио сличну грешку која нас је коштала победе.

Лаутаро је био стрелац и у 36. минуту. Волеј ударцем је преварио Тераћана, закаснио је несрећни Миленковић.

Занимљиво, то је био и последњи гол на мечу и Интер се поново попео на трон Купа Италије.

Од три српска репрезентативца у редовима Виоле, поменути Миленковић је одиграо цео меч, Јовић је у игру ушао у 70. минуту, док је Терзић на терен крочио у 82. минуту.