НИЈЕ ШАЛА: Барселона после дебакла у Паризу тражи рецепт од Партизана (ВИДЕО)

15.02.2017. 17:18
Fudbaleri Barselone
Фудбалери Барселоне / Извор: Реутерс

Каталонски клуб у великим проблемима.

Барселона је доживела срамотни пораз (0:4) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона, па је готово извесно да ће ПСЖ играти у четвртфиналу елитног такмичења. Ниједна екипа у Купу/Лиги шампиона није успела да надокнади четири гола минуса (на укупно 185 таквих случајева), али су три клуба у европским клупским такмичењима пролазила даље посме минуса од четири гола, а један од њих је и Партизан.

И ДАН ДАНАС СЕ КАЈУ: Звезда и Партизан су направили ВЕЛИКЕ ГРЕШКЕ довођењем ОВИХ странаца (ФОТО)

Црно-бели су 1984. године у првој утакмици поражени од Квинс Парк Ренџерса 2:6, док су у Београду победили 4:0, па су због голова у гостима прошли даље. У реваншу, 7. новембра 1984. године, фудбалери Партизана су пред преко 50.000 гледалаца направили чудо. Већ у 3. минуту Драган Манце је први пут затресао мрежу гостију, да би Драги Каличанин непосредно пред одлазак на паузу у полувремену дуплирао предност црно-белих. Кад је Миодраг Јешић почетком другог дела повећао на 3:0 пролазак у наредну рунду је био веома близу, а до њега је црно-беле довео Звонко Живковић поготком у 63. минуту.

НИКОЛИЋ НЕ ЗАБОРАВЉА: Ово је МОГЛО да баци МРЉУ на моју каријеру

КАД БОЖА СЛАВИ: Са ЊОМ је Валери провео Дан заљубљених, али и РОЂЕНДАН (ФОТО)

Први клуб ком је пошло за руком да надокнади минус четири је португалски Леишеш који је 1961. године поражен у првом мечу од швајцарског Шо де Фонда у оквиру Купа победника купова 2:6. Португалци су то успели да надокнаде на свом терену, тријумфују 5:0 у реваншу и оду даље.  Последњи клуб који је надокнадио минус 4 је Реал Мадрид 1986. године. Мадриђани су у првом мечу осмине финала Купа УЕФА изгубили 1:5 од Борусије Менхенгладбах, али их је победа 4:0 на "Сантјаго Бернабеу" одвела у наредну рунду такмичења.

СКАНДАЛ МАЈСТОР: Марадона направио ХАОС у Мадриду, реаговала полиција! (ФОТО)

Највећи преокрет у Лиги шампиона направио је Депортиво у сезони 2003/2004. године кад је после пораза од Милана 1:4 у Ла Коруњи декласирао Росонере 4:0 и прошао даље.

ПОМРАЧЕЊЕ УМА: Барса доживела катастрофу, а Енрике се ИЗБЛАМИРАО као никад у „трећем полувремену“ (ВИДЕО)