НИЈЕ СЛУЧАЈНО У 90. МИНУТУ: Хероји ДЕРБИЈА о победничким ГОЛОВИМА црно-белих (ВИДЕО)

19.09.2016. 11:07
Partizanovci
Партизановци / Извор: МН Press

Партизан савладао Црвену звезду у 152. међусобном првенственом дуелу.

Пре њих навијачи Партизана су памтили Матеју Кежмана и Алмамија Мореиру, а последње четри године у листу чаробих “90” - гола у финишу меча у "вечитим дербијима" против Црвене звезде уписали су се Милош Јојић, Немања Којић, Евертон Луиз и Леонардо. Као да постоји нека магија пред почетак 90. минута вечитог дербија, која црно-белима да посебну енергију да реше утакмицу и дигну стадион на ноге. Енергија, жеља, љубав или боља концентрација, на крају је мање важно.

ДЕРБИ ПА САХРАНА! Саша Илић, упркос породичној трагедији, био на располагању ПАРТИЗАНУ

Шта је то тако чаробно у "Партизанових 90" за сајт црно-белих причали су јунаци претходних "вечитих дербија", Милош Јојић и Немања Којић, који су се уписали у историју клуба тако што су дуеле против Црвене звезда решавали головима у последњим минутима.

ИЛИЕВ НЕ СКИДА ОСМЕХ: Нека Евертон, слободно, ИЗВАДИ Кангу из џепа

– Дерби као и сваки, пун тензије,нервозе и жеље за победом код обе екипе, а ништа мање код навијача – почиње своју причу Милош Јојић, јунак 144. вечитог дербија, сад фудбалер Келна. – Нека буде да сам ја започео ту традицију оним голом у 90. минуту. Било је бити или не бити, одлучивала се титула! То је осећај који се памти за цео живот и који нико не може да ми га одузме! И кад год гледам дерби, баш као јуче, прође ми тај моменат кроз главу и нека језа кроз тело.

НИЈЕ се видео на ДЕРБИЈУ, али је НАПРАВИО највећу ФОРУ - Јавио се БОЖИНОВ и поручио Мажићу (ФОТО)

У СТИЛУ ВЕЛИКИХ МАЈСТОРА: Репрезентативац Србије постигао ГОЛ и донео три БОДА свом клубу (ВИДЕО)

– То ми је најлепша успомена у досадашњој каријери, поред два гола на Маракани које сам постигао за Рад. Емоције су толико биле јаке да нисам знао где се налазим. Срећа па је недуго затим судија свирао крај тог 146. вечитог дербија – каже Немања Којић који сад игра за Газијантеп BB, клуб из турске друге лиге.

ВЕЧИТИ РИВАЛИ И СТРАНЦИ: Ко је боље умео да изабере (ВИДЕО)

КАКВА ПРОЗИВКА: Ево шта је о ЗВЕЗДИ НАПИСАО Срђан Драгојевић (ФОТО)

Да ли сте пратили 152. вечити дерби и Леонардових 90?

Јојић: - Утакмица сама по себи није била толико интересантна за гледање, али су на крају црно-бели навијачи имали шта да славе. У другом полувремену су били бољи ривал и са стране је деловало да су физички припремљенија екипа. Заслужена победа Партизана!

Jojic
Јојиц / Извор: МН Press

ОТКРИВЕНА ТАЈНА: Због ОВЕ ПОРУКЕ у свлачионици Партизан је тријумфовао у дербију (ФОТО)

Којић: - Баш тада сам имао утакмицу и нисам био у прилици да гледам пренос, али сам недуго затим гледао снимак и сам гол. Био сам и срећан и тужан истовремено, јер сам се сетио како је све то изгледало из мог угла. Све ми то недостаје – страст, навијачи, клуб, све баш све! Целу ноћ сам прегледавао клипове на интернету и присећао се свега!

Фудбалери Партизана славили победу на сплаву а ОВА песма је била НАЈСКУПЉА (ВИДЕО)

Шта је то чаробно у 90. минуту? Боља концентрација, срећа, енергија, жеља…?

Јојић: - Гол опет у задњем минуту, то говори доста о карактеру црно-белих. Сећам се школовања у црно-белој школи када нам је Слађан Шћеповић баш то говорио да играмо до последњег минута и сада је то постала нека традиција у црно-белом табору. Јучерашњи гол је био јако леп. Одличана лопта Саше Илића у дубину, Ђурђић и Леонардо су остали 2:1 са дефанзивцем Ц. звезде и рутински га израдили!

ПАРЕ НА СУНЦЕ: Навијачи подсећају Божинова на ОБЕЋАЊЕ које им је дао пре дербија (ВИДЕО)

Којић: - То је нека чудна хемија. Не знам, не одлучује ту концентрација. Нешто једноставно има на стадиону, поготово на тој страни ка нашим навијачима, они нам дају ту енергију.