НИКО КОВАЧ И ВУКОВИ ПОКАЗАЛИ ЗВЕЗДИ КАКО: Волфсбург ЕЛИМИНИСАО Лајпциг из Купа!

31.10.2023. 22:40
FK Lajpcig
ФК Лајпциг / Извор: Фото: Профимедиа/ИМАГО

Бивши шампион немоћан...

Двоструки узастопни освајач ДФБ Купа Немачке РБ Лајпциг завршио је такмичење већ у другом колу. Фудбалери Волфсбурга победили су пред својим навијачима са 1:0 и прекинули доминацију Ред Була у националном купу.

„СВАКИ ЧУЧАЊ ВРЕДИ ВИШЕ” – „ВЕЧИТИ” УЈЕДИЊЕНИ У ХУМАНОЈ МИСИЈИ ФОНДАЦИЈЕ MOZZARTMozzart

ДУЉАЈ ОТКРИО: Немања Матић тражио дрес једног играча Партизана!Igor Duljaj, FK Partizan

ДУЉАЈ ОТКРИО: Немања Матић тражио дрес једног играча Партизана!

ПОТВРДИО И ИНФАНТИНО: Светско првенство 2034. у Саудиској АрабијиĐani Infantino

ПОТВРДИО И ИНФАНТИНО: Светско првенство 2034. у Саудиској Арабији

Стрелац јединог гола за Вукове на Фолксваген Арени био је чешки интернационалац Вацлав Черни у 12. минуту на додавање младог Португалца Тијага Томаса.

Тренер гостију Марко Розе морао је да честита колеги Нику Ковачу, коме је то била чак 23 победа у 25 утакмица ДФБ Купа Немачке, на колико је водио немачке клубове (Ајнтрахт Франкфурт, Бајерн Минхен, Вофсбург).

Гости из Лајпцига, ривали Црвене звезде у групној фази Лиге шампиона, од 56. минута имали су играча мање. Други жути, односно црвени картон добио је дански интернационалац Јусуф Поулсен.

У истом термину Штутгарт је у још једном бундеслигашком обрачуну био бољи од Унион Берлина (1:0) голом Дениза Ундава у финишу првог полувремена.

Хомбург је био бољи од Гројтер Фирта (1:0), док је Ст. Паули након продужетака елиминсао Шалке (2:1).

Резултати: Хомбург – Гројтер Фирт 1:0, Ст. Паули – Шалке 2:1 (после продужетака), Штутгарт – Унион Берлин 1:0, Волфсбург – РБ Лајпциг 1:0.