ЗВЕЗДА ГА СИЛНО ЖЕЛЕЛА: Никола сад РЕШЕТА У НЕМАЧКОЈ, утишао првопласирану екипу (ВИДЕО)

gol
гол / Извор: Фото: Youtube printscreen/SMZ

Пред сам крај меча погодио.

Фудбалери SSV Јан Регенсбурга желе да уведу овај клуб не превише чувеног имена, али велике традиције, право у најјачи ранг немачког фудбала. Одлично су отворили сезону и после шест кола налазе се на првом месту Цвајте. Ипак, ласно су могли да имају 15 уместо 13 бодова.

Ове недеље им је победу украо Никола Доведан, који је поготком у 80. минуту донео Нирнбергу 2:2 и сачувао госте првог пораза.

Пошто је Падерборн изгубио 0:1 код куће од Шалкеа, Нирнберг је остао једини непоражен тим у лиги, али се због чак четири ремија налази тек на шестом месту.

Иначе, Аустријанац српског порекла који је поставио коначан резултат у баварском градићу био је својевремено велика жеља Црвене звезде. Хтели су га црвено-бели 2016. године, међутим, из ЛАСК-а, после позајмице Алтаху, прешао је у немачког друголигаша Хајденхајм, а од 2019. покушава да врати Нирнберг у Бундеслигу.

Другопласирани Падербон је изгубио од Шалкеа поготком Симона Теродеа у 63. минуту, тако да је Регенсбург задржао прво место. Опака сезона у другом рангу немачког фудбала нас очекује.